Samochód zmiażdżony przez pociąg. PKP ujawnia dramatyczne nagranie

Kierowca najwyraźniej pomylił przejazd ze skrzyżowaniem i utknął na torach. Samochód został zmiażdżony przez pociąg.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło we wtorek na przejeździe kolejowym w Rudzienicach Suskich w gminie Iława. 61-letnia kobieta najwyraźniej pomyliła przejazd ze skrzyżowaniem i utknęła na torach.

Na nagraniu, które udostępniło PKP widać, jak kierująca dojeżdża do przejazdu kolejowego i włącza kierunkowskaz. W wyniku tej pomyłki, auto utknęło na torach. W dalszej części nagrania widać, jak ludzie próbują zabrać pojazd z torów. Niestety bezskutecznie. Ostatecznie świadkowie próbują zatrzymać pociąg machając do niego rękami. Nie daje to jednak pożądanego rezultatu i samochód zostaje zmiażdżony przez pociąg.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Zarówno 61-latka, jak i jej pasażerowie nie przebywali w tym czasie w samochodzie. Również nic nie stało się osobom przebywającym w pociągu. Jedyną konsekwencją tego zdarzenia było to, że spowodowało kilkugodzinną przerwę w podróżowaniu pociągów w relacji Olsztyn-Iława.

Specjalne fotoradary będą monitorować przejazdy kolejowe

Specjalne fotoradary pojawią się na pięciu przejazdach kolejowych w Polsce. Urządzenia mają pracować na tej samej zasadzie, co z zestawy do wykrywania wjazdu na skrzyżowanie przy czerwonym świetle. Kamery współdziałają z sygnalizacją i jeżeli przy czerwonym sygnale kierowca wjedzie za sygnalizator lub ominie zapory, system wykona fotografie przedstawiające pojazd z przodu i z tyłu. Dzięki oprogramowaniu do odczytywania numerów rejestracyjnych system będzie w stanie samodzielnie odnaleźć dane właściciela samochodu czy motocykla w Centralnej Ewidencji Pojazdów. Potem odpowiednia korespondencja trafi do skrzynki pocztowej takiej osoby.

Na razie nie wiadomo dokładnie, kiedy nowe fotoradary pojawią się na przejazdach.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze