Samochód na polskich tablicach ostrzelany w Mariupolu. Jego kierowca zginął

Podziurawiony kulami i pobrudzony krwią samochód na jednym z nagrań z ogarniętego wojną Mariupola szczególnie zwrócił uwagę polskich internautów. Wszystko dlatego, że auto ma polskie tablice rejestracyjne.

Na jednym z nagrań z ogarniętego wojną, bombardowanego i otoczonego przez Rosjan Mariupola internauci dostrzegli ostrzelanego i pobrudzonego krwią Mercedesa Vito na polskich tablicach rejestracyjnych.

Samochód na polskich tablicach ostrzelany w Mariupolu, screen z serwisu Facebook
Samochód na polskich tablicach ostrzelany w Mariupolu, screen z serwisu Facebook

Sprawę dokładniej zbadali kierowcy samochodów, zrzeszeni w stowarzyszeniu LDZ Zmotoryzowani Łodzianie i dość szybko udało im się odkryć tajemnicę samochodu.

Okazało się, że ostrzelany z broni maszynowej Mercedes Vito jest zarejestrowany w Łasku. W styczniu tego roku samochód został wystawiony na sprzedaż przez pośrednika w Turku. Wkrótce potem auto zostało sprzedane, nowy nabywca był Ukraińcem, ale, jak to często się dzieje, samochód nie został przerejestrowany.

Nowy właściciel Mercedesa po wybuchu wojny w Ukrainie zaangażował się w pomoc humanitarną dla mieszkańców oblężonego i ostrzeliwanego przez Rosjan położonego we wschodniej części kraju Mariupola, gdzie żołnierze odcięli miasto od dostaw żywności, utrudniali ewakuację ludności cywilnej i przez systematyczny ostrzał zrównywali je z ziemią.

Samochód z polskimi tablicami został specjalnie oznakowany, by informować Rosjan, że jego kierowca jest wolontariuszem. Niestety, nie powstrzymało to rosyjskich żołnierzy. Mimo wyraźnego oznakowania Mercedes został ostrzelany, a kierowca zginął…

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze