Samochód marki Apple na bazie BMW?

Nie milkną plotki na temat pierwszego samochodu marki Apple. Podobno prace nad projektem są bardzo intensywne, a tymczasem z Cupertino dochodzą kolejne plotki. Czyżby szykował się mariaż z bawarskim producentem?

Na samochód marki Apple czekają z zapartym tchem nie tylko maniacy motoryzacji. Również dla fanów szeroko pojętej elektroniki i technologii będzie to nie lada gratka. Zza wielkiej wody napływają kolejne plotki na temat.

Podobno firma Apple jest mocno zainteresowana kooperacją z marką BMW. Nowy model z Cupertino miałby powstać na bazie modelu i3. Podobno sam CEO Apple, Tim Cook, rozmawiał na ten temat jesienią 2014 z władzami bawarskiego koncernu. Po jakimś czasie oficjalnie zaprzeczono tym doniesieniom, ale firmy podobno nadal kontaktują się w tej sprawie.

Tymczasem niemieckie media donoszą, że najważniejsi ludzie z Apple, z Timem Cookiem na czele odwiedzili jakiś czas temu fabrykę BMW w Lipsku. Właśnie tam odbywa się produkcja wspomnianego modelu i3. 

Niewykluczone, że mały, elektryczny model BMW posłuży jako baza do stworzenia modelu z logo Apple. Auto jest w stanie przejechać około 150 kilometrów na jednym ładowaniu. Producent oferuje także wersję z silnikiem spalinowym, który zwiększa jego zasięg doładowując baterie w czasie jazdy.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Nie mogę się doczekać. Istnieje szansa, że Apple zrewolucjonizuje kolejną branżę. Mam tylko nadzieję, że mimo śmierci Jobsa nadal w firmie istnieje wizjonerstwo.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze