Samo-parkujący fotel od Nissana

Inżynierowie Nissana mają chyba ostatnio zbyt dużo czasu. Potwierdza to najnowszy projekt zaprezentowany przez japońskiego producenta. Jest to pierwszy na świecie "inteligentnie parkujący fotel biurowy".

Czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy, ale podobno całe rozwiązanie opiera się na technologii inteligentnego wspomagania parkowania, która została wykorzystana w samochodach Nissana. 

Z pozoru wygląda jak zwykły fotel biurowy, ale pod obudową skrywa sporo elektroniki. Urządzenie zostało wyposażone w silniczki elektryczne oraz specjalne kółka, które umożliwiają mu poruszanie się w każdym kierunku. Do tego są jeszcze cztery kamery, które monitorują przestrzeń dookoła fotela tworząc „mapę pokoju”. Dzięki temu fotel można nawigować i parkować w odpowiednych do tego miejscach. 

Jeżeli fotel znajdzie się poza biurkiem, wystarczy że jego właściciel klaśnie, a urządzenie samo powróci na swoje miejsce. 

Inteligentnie parkujący fotel powstał w ramach współpracy z firmą Birdman. Celem projektu było wykorzystanie technologii pracujących na co dzień w samochodzie do ułatwiania codziennego życia.

Nie znamy jeszcze ceny tego fotela, ani czy trafi on w ogóle na rynek. Jedno jest pewne – chętnych z pewnością będzie wielu.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze