Same gwiazdy na zlocie zabytkowych Mercedesów

Czy 97-latek może być wciąż atrakcyjny? Z pewnością, a także elegancki i o nienagannej prezencji. Potrafi bez problemu przykuwać wzrok. Szczególnie gdy jest gwiazdą. Zwłaszcza spod znaku Mercedesa.

fot. Klub Zabytkowych Mercedesów Polska

Prezentują się rewelacyjnie, jeżdżą jak nowe auta i wywołują emocje często większe niż najnowsze modele tej marki. Mowa o zabytkowych Mercedesach, których zlot odbędzie się w dniach 11-14 czerwca w Krakowie.

Mercedes-Benz StarDrive Poland, czyli Ogólnopolski Zlot Zabytkowych Mercedesów to największy zlot miłośników marki z gwiazdą w Europie Środkowo-Wschodniej. W ubiegłym roku najstarszym autem biorącym udział w zlocie był Mercedes Posen rocznik 1912.

W tegorocznej edycji rajdu udział weźmie 70 załóg z Polski i zagranicy (m.in. Słowacja, Niemcy, USA). Na trasę wyjadą m.in. model Stuttgart z 1927 r., jedyny jeżdżący na świecie egzemplarz modelu 200 Roadster Sport z 1936 r., auta z lat 50-, 60- i 70-tych. Stawkę zamkną najnowsze oldtimery jak np. model W 123 300 D z 1981 r. Do Krakowa przyjadą również auta z Classic Center w Stuttgarcie: 280 SL Pagoda i Mercedes 450 SLC, samochód rajdowy Sobiesława Zasady.

Gościem specjalnym krakowskiego zlotu będzie Jochen Mass (ur. w 1946 r.), niemiecki kierowca wyścigowy, obecnie Prezydent Stowarzyszenia Byłych Kierowców F1. W zawodach Formuły 1 wystartował 105 razy, a największe zwycięstwa odnosił w latach 1974 – 1977 w zespole McLarena.

Organizatorami Mercedes-Benz StarDrive Poland 2009 są Klub Zabytkowych Mercedesów (autoryzowany członek Mercedes-Benz Classic Club) i Mercedes-Benz Polska we współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym. Patronat nad imprezą objął Prezydent Krakowa, prof. Jacek Majchrowski.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze