Sébastien Ogier pojechał po rekord w Rajdzie Monte Carlo

25 stycznia 2021
Sébastien Ogier i Julien Ingrassia rekordowy ósmy raz wygrali Rajd Monte Carlo.

Impreza na drogach wokół Monte Carlo po raz kolejny była tak wymagająca, jak się tego spodziewano. Dodatkową trudnością był start na nowych oponach Pirelli, a także zmiany w harmonogramie wymuszone przez pandemię, które oznaczały jazdę jeszcze przed świtem. Francuski duet w tych trudnych warunkach potwierdził swoją klasę. Wygrał aż osiem odcinków specjalnych, a od dziewiątej próby do samej mety nie wypuścił prowadzenia w rajdzie z rąk.

Przeczytaj też: Groźnie wyglądający wypadek podczas Rajdu Monte Carlo!

Ogier i Ingrassia udowodnili, że są specjalistami od Rajdu Monte Carlo. Tegoroczny triumf był ich ósmym w karierze, co czyni ich rekordzistami wszech czasów. Była to także ich 50. wygrana w karierze w WRC, czym plasują się na drugim miejscu w historycznych tabelach. Dla Toyoty to też wyjątkowe zwycięstwo, gdyż Yaris WRC po raz pierwszy okazał się najszybszą rajdówką w tej imprezie. Samochód Toyoty wygrał Rajd Monte Carlo czwarty raz, równo 30 lat po pierwszym triumfie z 1991 roku.

Siedmiokrotny rajdowy mistrz świata powiedział:

Idealny początek sezonu. Jako dzieciak marzyłem o startach w tym rajdzie. Ten rekord znaczy dla mnie więcej niż jakikolwiek inny, dlatego tak wzruszyłem się na podium. Yaris WRC był w ten weekend fantastyczny. Czułem się w nim bardzo dobrze. Cieszę się, że zdecydowałem się na kolejny rok startów z Toyotą. To fantastyczny zespół, bardzo im dziękuję.

Przeczytaj też: Sébastien Ogier po raz siódmy został rajdowym mistrzem świata!

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!