Edyta Klim

Ruth Belcher i jej „Flock to the Rock” jedynie dla motocyklistek

Ruth Belcher wróciła do aktywnej jazdy motocyklem po 10 latach przerwy. Zabolało ją to, że nie może znaleźć w okolicy wsparcia od innych motocyklistek, więc postanowiła to zmienić!

Ruth Belcher jest motocyklistką od 38 lat, już w wieku 12 lat otrzymała od postępowej babci swój pierwszy motocykl – Suzuki DS80. Jednak jej życie nie było usłane różami: walczyła z depresją, uzależnieniem od alkoholu, urazami seksualnymi i sporo czasu zajęło jej uporanie się z tymi problemami. Gdy założyła rodzinę, obowiązki związane z wychowaniem synów zupełnie zastąpiły motocyklową pasję. Jednak pewnego dnia obejrzała motocyklowy film w telewizji i zrozumiała, że w jej życiu wciąż czegoś brakuje.

Wtedy postanowiła wrócić na motocykl, jednak miała wiele obaw z tym związanych, bo przez ten czas straciła zupełnie zaufanie do maszyny i pewność jazdy. Poszukiwała innych motocyklistek, by uzyskać od nich wsparcie, jednak było o to trudno. Małymi krokami, nocą, gdy nie było ruchu, uczyła się na nowo opanować Yamachę V-Star. Przerażały ją autostrady, więc wybrała się w 10-dniową, samotną podróż nimi, by oswoić swoje lęki. Jednak wtedy zapragnęła najbardziej kobiecego, motywującego wsparcia i postanowiła zrobić coś, by inne motocyklistki mogły na takie liczyć.

Na początek stworzyła na facebooku kobiecą grupę Global Motorcycle Adventures of Women Riders (https://www.facebook.com/groups/GlobalMotoADVofWomenRiders/) i dzięki niej rozpoczęła integrację kobiecego środowiska motocyklowego:

– Wyobraziłam sobie społeczność motocyklistek, otwartą na wspólnotę, na organizowanie przejażdżek, chętną do wspierania, edukacji, szkolenia i szukania inspiracji, by żyć swoimi snami. Pragnienia tych kobiet są często tłumione przez rodziny lub partnerów, a ja chcę być tym światłem, które wydobywa ich z tunelu – mówi Ruth.

Ruth przesiadła się na BMW GS i pokochała możliwości podróżowania, jakie dał jej ten motocykl, odwiedziła na nim wiele krajów i kultowych dróg. A podczas spontanicznej rozmowy z kolegą na plaży w styczniu, powstał zarys integracji motocyklistek, głównie z Północno-Zachodniego Wybrzeża Pacyfiku.

Pierwsza edycja „Flock to the Rock”, odbyła się w maju i na wspólnej wycieczce zgromadziła 80 motocyklistek i wiele wolontariuszek. Oprócz wyjazdu odbyły się tam motywujące prelekcje motocyklowych zawodniczek, które opowiadały o trudnościach, jakie napotykały na swojej drodze i sposobach radzenia sobie z nimi.

Sukces tego wydarzenia dodał skrzydeł Ruth, która ma już w planie kolejne inicjatywy wspólnych wycieczek i szkoleń.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze