Karolina Chojnacka

Ruszył remont autostrady A2. Utrudnienia dla jadących w kierunku Warszawy

We wtorek ruszyły prace remontowe na dziewięciokilometrowym odcinku autostrady A2. Drogowcy będą wymieniać nawierzchnię, a to wiąże się z utrudnieniami w ruchu.

Utrudnienia w ruchu występować będą pomiędzy węzłami Zgierz i Emilia (woj. łódzkie). Na czas remontu ruch w obu kierunkach odbywać się będzie na jednej nitce. Kierowców obowiązywać też będzie ograniczenie prędkości do 80 km/h.

Remont autostrady A2

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje wymienić nawierzchnię na obu nitkach autostrady A2 pomiędzy węzłami Zgierz i Stryków. Ponieważ to 20 kilometrów, dlatego prace podzielono na cztery etapy. Pierwszy wystartował we wtorek. Maciej Zalewski z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi, powiedział:

W trakcie prowadzonych prac ruch w obu kierunkach będzie się odbywał po jednej jezdni w układzie 1+1 – jeden pas ruchu w kierunku Warszawy, jeden w kierunku Poznania. Będzie tam obowiązywało ograniczenie prędkości do 80 km/h.

W czasie remontu jezdni południowej (w kierunku Warszawy – red). ograniczona będzie dostępność węzła Emilia. Jadąc od strony Poznania, możliwe będzie zjechanie z węzła w kierunku Łodzi i wyjechanie na węźle na autostradę tylko w kierunku Poznania.

Wymiana nawierzchni na obu nitkach pomiędzy Strykowem a Zgierzem ma zakończyć się do końca 2021 roku. W przyszłym roku roboty będą kontynuowane na odcinku od węzła Zgierz do węzła Stryków. Powinny rozpocząć się wraz z początkiem wiosny. Wykonawca ma czas na wykonanie wszystkich prac do 12 sierpnia 2022 roku.

Remont autostrady A2 – stać w korku czy jechać objazdami?

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych przygotowała plany objazdów dla kierowców, którzy chcą uniknąć stania w korkach.

Objazdy wyznaczone są pomiędzy węzłami Zgierz i Wartkowice. Samochody jadące od strony Warszawy powinny kierować się drogą 702 na Ozorków, a potem dalej drogą 469 w kierunku Starego Gostkowa, a stamtąd na węzeł A2 w Wartkowicach.

Autostrada A2 Łódź – Warszawa zyska dodatkowy pas ruchu

Na przełomie czerwca i lipca 2021 roku GDDKiA poinformowała, że na drodze łączącej Łódź z Warszawą dobudowany zostanie trzeci, wewnętrzny pas ruchu. Oznacza to, że w sumie ok. 89 kilometrów trasy zyska dodatkowy pas ruchu.

Docelowo autostrada od węzła Konotopa do węzła Pruszków będzie miała po cztery pasy ruchu na jednej jezdni, natomiast dalszy odcinek do węzła Łódź Północ trzy pasy ruchu.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze