Rusza nabór do Szkoły Dobrej Jazdy

Startują zapisy na szkolenia teoretyczne i praktyczne w zakresie prawa jazdy kategorii A1, A oraz B w ramach kursów weekendowych lub wieczorowych, organizowanych przez warszawskiego dealera motocykli Honda. Pomysłodawczynią projektu jest kobieta!

Ośrodek Szkolenia Kierowców Motorista powstał przede wszystkim z myślą o przyszłych i obecnych motocyklistach, którzy szukają kursu przygotowującego nie tylko do samego egzaminu na prawo jazdy, ale także uczącego poruszania się w ruchu miejskim, optymalnych zachowań w sytuacjach awaryjnych czy praktycznych porad dotyczących postępowania z motocyklem. 

 – Przeprowadziliśmy dziesiątki rozmów z kierowcami po kursach w rożnych szkołach jazdy – mówi Helena Budnicka, właścicielka i pomysłodawczyni OSK Motorista. – Opis ukończonych przez nich kursów i doświadczenia utwierdziły nas w przekonaniu, że niewiele szkół jazdy uczy jak jeździć i funkcjonować na motocyklu. Większość skupia się na wyuczeniu manewrów egzaminacyjnych. Naszym celem jest wyszkolić kursantów w zakresie bezpiecznego poruszania się m.in. w ruchu miejskim. Bo przecież zdanie egzaminu jest proste w porównaniu z tą umiejętnością – dodaje założycielka szkoły. 

Najbliższe kursy (wykłady teoretyczne) rozpoczynają się: 
kurs weekendowy w sobotę, 7 maja 2011 r.,
kurs wieczorowy we wtorek, 10 maja 2011.

Zajęcia odbywają się w siedzibie Motorista przy ul. Kopijników 42.
Cena kursu wynosi: kat. A – 1200 złotych, kat. A1 – 1000 złotych, kat. B – 1500 złotych.

Wiadomo, że w takim stroju jeździć nie wolno. Tę wiedzę posiądziesz na szkoleniu.
fot. Motocaina

W nowopowstałym Ośrodku Szkoleniowym Kierowców zwraca się szczególną uwagę na szkolenia z zakresu m.in. bezpieczeństwa kierowcy: począwszy od właściwego ubioru, przygotowania motocykla do jazdy po wyrobienie i utrwalenie właściwych odruchów w sytuacjach awaryjnych. Kursant – wg założycielki Ośrodka – może poznać tajniki zachowań motocykla: balansu, efektu żyroskopowego, przeciwskrętu, wykonywania ciasnych zakrętów czy zawracania przy małych prędkościach, wyboru optymalnej i bezpiecznej linii jazdy, a także jak własnoręcznie podnieść przewrócony motocykl o masie 300 kilogramów przy użyciu minimum siły (pisałyśmy wcześniej o tym tutaj).

Szkoła Dobrej Jazdy Honda Motorista jest prowadzona przez pasjonatów motocyklowych; zatrudnia instruktorów z doświadczeniem. Program szkolenia przeprowadzanego w OSK Motorista dostosowywany jest do postępów oraz indywidualnych predyspozycji kursanta. Do dyspozycji uczestników przygotowano nowe motocykle szkoleniowe Honda oraz motocykl egzaminacyjny Yamaha YBR25. Ponadto kursanci mają możliwość przetestowania podczas jazd kasków Shoei Quest oraz ubiorów motocyklowych. Dla tych, którzy zdecydują się na kupno motocykla z rocznika 2011 przewidziano zwrot kosztów szkolenia.

Dla kandydatów na kurs kat. B przygotowano Skodę Fabię.

Więcej informacji udziela:
Helena Budnicka
693 960 690

fot. Motocaina

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze