Edyta Klim

Rusza 50. Rajd Dolnośląski!

Dzisiaj późnym wieczorem odbyła się ceremonia startu do jubileuszowego 50. Rajdu Dolnośląskiego. Na rajdowych odcinkach wystąpi 7 zawodniczek, wszystkie w roli pilota.

63 załogi potwierdziły swój udział w 50. Rajdzie Dolnośląskim. Na trasie 5. rundy Castrol Inter Cars RSMP pojawi się cała krajowa czołówka, a także zawodnicy rywalizujący w Historycznym Rajdowym Pucharze Polski. Podczas Power Stage gościnnie wystąpią: Krzysztof Hołowczyc i Maciej Wisławski oraz będzie można licytować przejażdżki na prawym fotelu. Wszystko w ramach akcji pomocy dla 11-letniego Szymona, który potrzebuje skomplikowanej operacji serca.

Do przejechania w sportowej rywalizacji zawodnicy mają 88,5 kilometrów odcinków oesowych z 221 kilometrów całego rajdu. W piątek popołudniu pokonają 6 odcinków, a kolejne 6 w sobotę od rana. O 15-tej zobaczymy ich na widowiskowym Power Stage w centrum miasta, a ceremonia mety odbędzie się w Dusznikach Zdrój o godz. 16.00.

Z numerem 42 na trasie pojawi się rajdowa para Tomasz i Agnieszka Pyra w Hondzie Civic Type-R:

– Bardzo cieszymy się na start w 50. Rajdzie Dolnośląskim, tym bardziej, że stęskniliśmy się za trasami RSMP. Nie mogliśmy wystartować w Rajdzie Nadwiślańskim, ale przerwa nie oznaczała, że spoczęliśmy na laurach. W tym czasie po prostu zamieniłam się fotelami z kierowcą i wystartowałam w dwóch amatorskich rajdach; charytatywnym Babskim Rajdzie 2016 i 2 eliminacji Samochodowego Pucharu Automobilklubu Morskiego. Teraz czekają nas nowe trasy Rajdu Dolnośląskiego i trudne, jesienne warunki. Sporym wyzwaniem dla mnie będą odcinki drugiej pętli, które odbywać się będą po zmroku. Mamy nadzieję na jak najlepsze wyniki i do zobaczenie na mecie rajdu – mówi Agnieszka, która za kierownicą także świetnie sobie poradziła!

A to dopiero niespodzianka! Mamy drugą rajdową parę na liście – z numerem 52 na rajdowe odcinki wracają Grzegorz i Wioletta Bajda w Hondzie Civic VTI:

– Cieszymy się bardzo, że na przekór wszystkim przeciwnościom startujemy w Rajdzie Dolnośląskim! Po noworocznej przerwie postanowiliśmy zmierzyć się ponownie z tym rajdem – do 3 razy sztuka (w 20014 i 2015 niestety nie udało nam się być na mecie). Choć pogoda nie nastraja, to już czuć w powietrzu miłą adrenalinę związaną z naszym rodzinnym hobby (śmiech). Cel na najbliższe dni to meta rajdu i wszystko inne odkładamy na bok. Trzymajcie kciuki! – mówi Wioletta, która przyznaje, że bez budżetu i sponsora trudno się spełnia marzenia, ale może to nie ostatni start tej sympatycznej pary?

Niestety dotarły do nas wieści, że na rajdzie nie wystąpi Klaudia Temple, którą już po testach w Kotlinie Kłodzkiej, rozłożyła choroba.

Dzięki stworzeniu możliwości rywalizacji dla samochodów historycznych, na starcie zobaczymy jeszcze 4 zawodniczki w roli pilota. Magdalena Tokarska będzie towarzyszyć Arturowi Rowińskiemu w niesamowitym Audi Quattro 1 z numerem 101. Karolina Woźnica dyktować będzie Piotrowi Życzyńskiemu w BMW 2000 TI z numerem 104. A w ostatniej chwili szansę startu na rajdzie historyków w roli pilota otrzymała także Katarzyna Wojtiuk.

Kolejne załogi pojadą bez pomiaru czasu. Paweł i Ewa Chojnaccy pojadą w BMW E30 M3 z numerem 108, a Alicja Gnatowska wystąpi u boku Adama Kacprzyka w kultowej Lancii Delta Integrale z numerem 107:

– Marzenia są po to aby je realizować – a ja jestem na to żywym dowodem. Mój pierwszy start w RSMP! Bardzo długo czekałam na ten moment. Będzie to mój drugi start z Adamem Kacprzykiem, Lancia Delta HF Integrale. Dwa tygodnie przed Dolnośląskim pojechaliśmy treningowo Rajd Wisły. Współpraca tak dobrze się potoczyła, że postanowiliśmy pojechać w eliminacji Mistrzostw Polski. Jedziemy w klasie HRPP i trasę mamy dokładnie taką samą co wszyscy. Nie ukrywam tremy, ale zakrywa to ekscytacja z pierwszego startu w RSMP! (śmiech). Trzymajcie kciuki i do zobaczenia na trasach – mówi uradowana „Alutka”.

Zapraszamy do Kotliny Kłodzkiej oraz na oficjalną stronę rajdu:

http://www.rajd.dolnoslaski.pl

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze