Rozbili nową Mazdę MX-5 kilkaset metrów od salonu

Czasami zdarzają się w życiu gorsze dni, ale pewne małżeństwo z USA może mówić o naprawdę sporym pechu. Kilka chwil po odebraniu całkiem nowej Mazdy MX-5, auto zostało uderzone przez potężnego Forda F-150.

Ta historia miała miejsce kilka tygodni temu w Stanach Zjednoczonych, gdzie pewna para odebrała długo wyczekiwany i jeden z pierwszych egzemplarzy Mazdy MX-5, znanego na rynku amerykańskim jako Miata. Była to specjalna wersja Launch Edition wyprodukowana w limitowanym nakładzie. Niestety, po tym jak wyjechali z salonu, kilkaset metrów dalej auto miało stłuczkę z dużo większym pickupem. 

Ford F-150 uderzył w tył Mazdy, która z kolei uderzyła samochód stojący przed nią. Auto roztrzaskało się z obu stron. Na szczęście pasażerom się nic nie stało, ale samochód nadawał się do poważnego remontu. Przed właścicielami była długa batalia z ubezpieczycielem oraz likwidacją szkody.

Kilka dni później, po podzieleniu się historią na jednym z internetowych forów, do właściciela rozbitej Mazdy zadzwonili przedstawiciele amerykańskiego oddziału japońskiej marki. 

Mazda postanowiła zamienić w ramach gestu rozbity egzemplarz na całkowicie nowy, w identycznej specyfikacji. Pierwsza rozbita na świecie Mazda MX-5 trafiła w ręce koncernu, który wykorzysta ją do badań, a małżeństwo może się cieszyć i mówić o szczęściu w nieszczęściu. To był naprawdę świetny gest ze strony Mazdy.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze