Daria Mikólska

Royal Enfield Himalayan 450 Rally dla fanów off-roadu

Marka Royal Enfield planuje kolejną ofensywę modelową. Wariant 450 Rally powstanie na bazie popularnego Himalayana.

Royal Enfield planuje rozbudować ofertę o kolejny wariant na bazie modelu Himalayan. Pojawiły się już przecieki na temat wersji 450 Rally, która powstała z myślą o offroadzie i będzie zasilana silnikiem chłodzonym cieczą.

Royal Enfield Himalayan zadebiutował niedawno w szosowej wersji Scram 411, ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że indyjska marka myśli o jeszcze jednej nowości. Firma planuje wprowadzić na rynek model Himalayan 450 Rally, który zaoferuje możliwość jazdy poza utwardzonym szlakiem.

Nowa wersja będzie wyposażona w większy silnik. W miejsce jednostki o pojemności 411 cm3 pojawi się jednocylindrowa konstrukcja, ale o zwiększonej pojemności do 452 cm3. Będzie to pierwszy motocykl tej marki chłodzony cieczą. Do tej pory wszystkie konstrukcje były chłodzone powietrzem.

Czytaj: Royal Enfield Scram 411 – Himalayan w duchu scramblera

Pierwsze zdjęcia mocno zamaskowanego prototypu wyraźnie sugerują chłodnicę zamontowaną z przodu. Większy silnik oznacza wzrost mocy – dotychczasowa wersja oferowała 24,3 KM. Nowy model będzie trochę mocniejszy – zaoferuje moc 39,4 KM.

Wyposażenie standardowe obejmie widelec Showa, 6-biegową skrzynię, kolorowy wyświetlacz, możliwość wyboru trybu jazdy, regulowaną kontrolę trakcji i wyłączany ABS.

Wszystko wskazuje na to, że bardziej zaawansowany model będzie sporo droższy. To sugeruje, że Himalayan 450 Rally będzie oferowany jako topowa wersja w ofercie.

Niewykluczone, że w najbliższym czasie pojawi się jeszcze jedna nowość. Przecieki mówią o modelu Himalayan 650. Niewykluczone, że indyjska marka z brytyjskimi korzeniami zbuduje na bazie jednego motocykla całą gamę modelową.

Komentarze:

Belus - 2 lipca 2022

Świetny projekt! Niewielki, wszechstronny, nowoczesny motocykl.. Czekam niecierpliwie i pozdrawiam hinduskich inżynierów.!

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze