Rosyjski oligarcha stracił luksusowego Maybacha. Samochód jest wart 600 tys. euro

Władze Sardynii zarekwirowały luksusowego Mercedesa-Maybacha o wartości 600 000 euro. Samochód należał do rosyjskiego oligarchy.

W związku z atakiem Rosji na Ukrainę, Unia Europejska wprowadziła sankcje, które mają uderzyć w rosyjskich oligarchów i ich majątki. Sankcje działają, o czym świadczy fakt, że władze Sardynii zarekwirowały opancerzonego Maybacha o wartości 600 000 euro, należącego do Alishera Usmanova.

Alisher Usmanov był kiedyś udziałowcem klubu piłkarskiego Arsenal Londyn. Mówiono o nim, że jest najbogatszą osobą w Wielkiej Brytanii. Wartość majątku Usmanova szacuje się na 19,6 miliardów dolarów. Oprócz Maybacha, władze Sardynii przejęły też jego sześć innych samochodów i kompleks o wartości 18,96 miliona dolarów w Zatoce Pevero, na południe od Porto Cervo.

Jak donosi gazeta „Corriere della Sera”, samochód został skonfiskowany w ramach sankcji wobec oligarchów, którzy mogą mieć bliskie powiązania z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Maybach miał być używany do transportu zagranicznych dygnitarzy podczas tajnych wizyt na Sardynii, w tym samego Putina.

Skonfiskowany samochód to opancerzony Mercedes-Maybach S 650 Guard VR10. Jest on w stanie wytrzymać ostrzał z karabinu maszynowego i wybuch materiałów wybuchowych. Okna mają ponad 10 centymetrów grubości i do ich otwierania i zamykania potrzebne są silniki pneumatyczne, podczas gdy drzwi można otwierać tylko za pomocą tłoków hydraulicznych.

Samochód napędza sześciolitrowy silnik V12, generujący ponad 600 KM.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze