Rossi, McQuenn, Hailwood – kto jest Twoją motocyklową ikoną?

Każdy z nas może z rękawa wymienić kilka nazwisk słynnych motocyklistów; zwykle to aktorzy, zawodnicy, podróżnicy. Kto znalazł się na liście ikon i czy jest wśród nich kobieta?

Ściana prezentująca dwudziestu najbardziej kultowych motocyklistów wszech czasów zajmie centralne miejsce podczas planowanej na maj wystawy The Motorcycle Story w National Motor Museum w Beaulieiu, w hrabstwie Hampshire w Wielkiej Brytanii.

Charley Boorman

Listę 48 osób, na które można głosować, stworzono przy współudziale ekspertów z National Motor Museum Trust Advisory Council oraz wielu motocyklistów, skupiąjcych miłośników różnych maszyn. Pośród nominowanych znaleźli się entuzjaści jednośladów w różnym wieku, tacy jak np. Stanley Woods czy motocyklowy champion Mike Hailwood oraz kierowca wyścigowy Valentino Rossi, jak również motocyklowi celebryci jak podróżnik Charley Boorman czy nieżyjący już aktor-motocyklista, Steve McQuenn.

Więcej o niezwykłych motocyklistkach, które zapisały się na kartach historii przeczytasz tutaj.

Każdy ma teraz możliwość zagłosowania na swojego ulubionego motocyklistę. Lista jest dostępna pod tym linkiem: www.motorcyclingicons.co.uk/contenders/. Co więcej, jeśli ktoś uważa, że brakuje jakiegoś nazwiska na liście, pod ww. linkiem można zgłosić nową ikonę.

Mike Hailwood

Głosowanie na ulubione postacie trwa do 22 kwietnia 2014. Są nagrody! Do zdobycia są m.in. karnety wstępu na MotoGP Wielkiej Brytanii na torze Silverstone.

Dwudziecia wybranych przez Internautów-motocyklistów sławnych nazwisk ze zdjęciem zostanie zaprezentowana na specjalnej ścianie – Motorcycling Icons Wall, podczas uroczystego otwarcie wystawy The Motorcycle Story w dniu 14 maja.

Niestety – wśród 48 propozycji znalazły się jedynie cztery panie. Są to Becky Cook – brytyjska zawodniczka w trialu, oraz trzy, również brytyjskie zawodniczki wyścigowe, znane także ze startów w słynnym wyścigu Isle of Man TT: Maria Costello, Beryl Swain, Jenny Tinmouth. W tym zestawieniu nie ma naszej „primus inter pares” – Jutty Kleinschmidt. A szkoda, bo to jedna z najbardziej utytułowanych i zasłużonych motocyklistek świata.

Ciekawe jak wygląda Wasze top 20 ludzi związanych z motocyklami? Macie swoje typy? Czy są pośród nich kobiety? Piszcie w komentarzach!

Stanley Woods

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze