Mary McGee – legenda motocyklizmu. Filmy

Legendarna motocyklistka Mary McGee zaczynała od wyścigów samochodowych. Za namową aktora Steve'a McQueen'a przesiadła się na jednoślady i niebawem zasłynęła niesamowitymi rezultatami w wyścigach motocyklowych lat. 60.

Mary McGee, urodziła się 12 grudnia 1936 roku w Juneau w stanie Alaska, a obecnie mieszka niedaleko Carson City w USA. Ma 77 lat. Mimo swojego wieku jest bardzo aktywną osobą; prowadzi stronę na Facebooku, gdzie udostępnia treści związane ze swoją pasją i rodziną. Nie zapomniała o motocyklach (kliknij tu).

O Mary Mcgee mówi Tigra Tsujikawa, marketing manager AMA (American Motorcyclist Association).

– Spotkanie z Mary Mcgee to niezpomniane doświadczenie. To bardzo aktywna, energiczna osoba, pionierka wyścigów motocyklowych wśród kobiet na motocyklu Honda CB92 – w Stanach Zjednoczonych od 1960 roku. W 1975 roku na motocyklu Husqvarna 250 wystartowała w odbywającym się w Meksyku wyścigu, Baja 500. Mary Macgee jest inspiracją dla wielu kobiet, które dosiadają motocykli i dlatego czujemy konieczność uhonorowania jej podczas naszej konferenecji (wypowiedź z 2012 roku).

Więcej o motocyklistkach, które zapisały się na kartach historii tutaj.

W lipcu 2012 roku Mary była gościem specjalnym Międzynarodowej Konferencji „Kobiety i Motocyklizm” organizowanej przez AMA. W tym samym roku Mary Mcgee otrzymała tytuł Legendy Międzynarodowej Federacji Motocyklowej FIM.

Mary Mcgee zanim pokochała motocykle, startowała w wyścigach samochodowych. Jeździła Mercedesem, Ferrari, Porsche i Jaguarem. Pierwszy motocykl kupiła w 1957 roku i był to Triumph Tiger Cup z rocznika 1956. Kolejny motocykl to Honda C110, którym dojeżdżała do pracy w sklepie samochodowym. W 1960 roku zaczęła udzielać się w wyścigach motocyklowych. Ale ciągle jeszcze startowała w dyscyplinach samochodowych. Legendarny aktor i zawodnik, Steve McQueen, powiedział jej kiedyś, żeby porzuciła motocykle szosowe i pojeździła po pustyni. Tak zaczęła się jej miłość do wyścigów pustynnych.

Dziś, mimo podeszłego wieku, Mary Mcgee jest czynną motocyklistką i zawodniczką. Bierze udział w wyścigach i wygrywa je. Są to przeważnie imprezy w stylu retro. I chociaż na motocyklu nauczyła się jeździć sama to dla młodych kierowców ma jedną radę: – Idź na kurs, ucz się bezpiecznie i zawsze zakładać właściwy strój motocyklowy.

A kobietom, które chcą się ścigać radzi: – Jeśli kobieta myśli o zawodach, w jakiejkolwiek formie, niech po prostu zacznie brać w nich udział. Nie bój się, idź, walcz, baw się! Ludzie są wspaniali, i nie ma znaczenia, jak szybko jedziesz bo to wszystko to wartość dodana do twojego życia.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze