Rosberg w Mercedesie

Następny kierowca został przypisany! Wiemy już napewno, w jakim teamie będzie jeździł od przyszłego sezonu Nico Rosberg.

Nico Rosberg
fot. Williams

Jak ogłosił dzisiaj Mercedes-Benz Motorsport Nico Rosberg podpisał umowę z zespołem kierowanym przez Rossa Brawna. O nabyciu udziałów Brawn GP przez Mercedesa pisałyśmy kilka dni temu.

Można powiedzieć, że 24-letni dziś niemiecki kierowca zaczynał swoją karierę zawodniczą od współpracy z Mercedesem i teraz do niego wraca. Już w wieku 12 lat brał udział w programie wspierania młodych talentów prowadzonym przez zespół MBM (Mercedes-Benz McLaren). Jak wielu innych kierowców w drodze do F1 przeszedł kolejne etapy od Formuły A, gdzie zdobył 2. miejsce w mistrzostwach Europy w roku 2000, poprzez Formula BMW, której został mistrzem dwa lata później. W nagrodę w wieku 17 lat Nico testował bolid F1 i jest namłodszym jak dotąd zawodnikiem, który miał taką możliwość. Następne etapy w karierze Rosberga to Formula 3 Euro Series i GP2. W tej drugiej zdobył tytuł mistrzowski w 2005 roku.
W Formule 1 niemiecki kierowca zadebiutował w wyścigu o GP Bahrajnu w sezonie 2006 w zespole Williamsa, z którym związany był  przez ostatnie trzy sezony. Jego najlepszy wynik to 2. miejsce w GP Singapuru w 2008 roku. Sezon 2009 był najlepszy jak do tej pory – Nico w klasyfikacji generalnej zajął 7. miejsce.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze