Rolls-Royce tworzy nie tylko ekskluzywne samochody. Bije także rekordy w produkcji…miodu

Od lat Rolls-Royce uznawany jest za jednego z najbardziej ekskluzywnych producentów samochodów na świecie. Teraz przyszedł czas na kolejny sukces - pobija rekord w produkcji miodu The Rolls-Royce of Honey.

Pszczoły od dłuższego czasu są coraz bardziej zagrożone w środowisku – wiele z nich ginie, dlatego wiele organizacji, a także producentów i dealerów samochodowych wspiera ekologiczną akcję ratowania pszczół. Pisałyśmy już o działaniach marki Mercedes oraz Ferrari. Teraz przyszedł czas na Rolls-Royce’a. 

Na dachu salonu Mercedes-Benz Warszawa budzą się… pszczoły

Nawet, gdy koronawirus zatrzymał produkcję samochodów to cały czas producent wytwarzał najbardziej ekskluzywny miód na świecie The Rolls-Royce of Honey.

Rolls-Royce tworzy nie tylko ekskluzywne samochody. Bije także rekordy w produkcji...miodu

Pasieka powstała już 3 lata temu i znajduje się w niej teraz ćwierć miliona pszczół. Mają do dyspozycji 42-akrowy teren Rolls-Royce’a oraz porośnięty roślinnością „żywy dach” fabryki o powierzchni 8 akrów. 

Ule noszą nazwy modeli Rolls-Royce’a – Phantom, Wraith, Ghost, Dawn oraz Cullinan – a szósty Spirit of Ecstasy.

Zobacz także: Mitsubishi Outlander przyciągnął pszczoły

Rolls-Royce tworzy nie tylko ekskluzywne samochody. Bije także rekordy w produkcji...miodu

Prowadzenie pasieki mocniej podkreśla nasze zaangażowanie w ochronę środowiska mające wpływ na wszystko, co robimy w Goodwood. Nasze zrównoważone budynki, korzystanie z energii gorących źródeł, system zarządzania deszczówką oraz stworzenie azylu dla dzikiego ptactwa, już teraz stawia naszą fabrykę w Goodwood jako jedną z najbardziej przyjaznych środowisku. Poprzez ten projekt, który wspiera bioróżnorodność na naszym terenie, w tym na olbrzymim zielonym dachu, dołączamy do działań na rzecz odnowy populacji pszczół w Wielkiej Brytanii
– powiedział Richard Carter, Global Communications Director w Rolls-Royce Motor Cars.

Czy każdy może kupić ten luksusowy miód? The Rolls-Royce of Honey jest zbierany przez lokalnych specjalistów na koniec sezonu i serwowany tylko gościom salonów Rolls-Royce’a oraz klientom zamawiającym samochody w Atelier.

Rolls-Royce tworzy nie tylko ekskluzywne samochody. Bije także rekordy w produkcji...miodu

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze