Na dachu salonu Mercedes-Benz Warszawa budzą się… pszczoły

Pomimo zagrożenia koronawirusem przyroda nie wytraca zwykłego rytmu – za oknami powoli rozkwita wiosna, a wraz z nią z zimowego snu budzą się pszczoły w 10 ulach na dachu salonu Mercedes-Benz Warszawa.

Pszczoły dają życie. Te małe stworzenia odpowiadają za rozwój większości roślin służących człowiekowi za pożywienie – choćby pomidorów, jabłek czy wiśni. Tymczasem, z powodu zanieczyszczenia środowiska, populacja pszczół wciąż się zmniejsza – owady wylatują z uli i już do nich nie wracają, bo tracą orientację w terenie.

Na dachu salonu Mercedes-Benz Warszawa budzą się… pszczoły

Na szczęście pszczoły coraz częściej pojawiają się w miastach. To nie tylko zasługa zielonych terenów w aglomeracjach, ale i firm, które działają na rzecz ochrony środowiska. W ub.r. na dachu siedziby Mercedes-Benz w Warszawie stanęło 10 uli, a w każdym mieszka rój liczący ok. 25 tys. pszczół. 

Przeczytaj także: Co ma wspólnego dealer samochodowy z pszczołami? Sprawdźcie!

„Pasieka Mercedesa” ma na celu nie tylko zwiększyć liczbę pszczół, ale również uwrażliwić pracowników i klientów na kwestie zmian klimatycznych. 

Na dachu salonu Mercedes-Benz Warszawa budzą się… pszczoły

„Co słychać u pszczół z naszej pasieki? Zimę spędziły w ulu, a gdy tylko temperatura przekroczyła 10 stopni Celsjusza, zaczęły masowo wylatywać na zewnątrz i dokonują pierwszego wiosennego oblotu. Nie chodzi jednak o „rozprostowanie kości”. Pszczoły, po raz pierwszy po zimie, usuwają w ten sposób niestrawione resztki pokarmu. Przy okazji badają okolicę, stopniowo oddalając się od ula.” – mówi Ewa Makulińska z Mercedesa.   

Wiosenny oblot to także okazja, by poszukać pierwszego pyłku – często z wierzby czy leszczyny, ze względu na wczesne kwitnienie. W międzyczasie pszczoły zabierają się za wielkie porządki – wynoszą z ula martwe osobniki i resztki wosku, a matki zwiększają czerwienie, czyli składanie jaj.  

Na dachu salonu Mercedes-Benz Warszawa budzą się… pszczoły

Zobacz: Mitsubishi Outlander przyciągnął pszczoły!

W ub.r. 250 000 skrzydlatych pracusiów na dachu Mercedes-Benz Warszawa pozwoliło zebrać 45 litrów miodu. W tym roku prognozy pszczelarzy zapowiadają… podwojenie plonów!

Najwyraźniej pszczoły w Mercedesie czują się komfortowo. Ich obecność to dobry znak i nadzieja na przyszłość dla nas wszystkich. 

Najnowsze

Opel, Peugeot i Citroen w walce z COVID-19

Groupe PSA zwiększa bezpieczeństwo swoich pracowników, a także pomaga tym, którzy codziennie zaspokajają podstawowe potrzeby społeczeństwa, pracując w obszarach ochrony zdrowia i służby medycznej, a także lokalnego samorządu.

Groupe PSA przekazała do tej pory szpitalom, służbom ratunkowym i władzom lokalnym prawie 400 000 masek. W tym samym czasie służby medyczne PSA organizują darowizny sprzętu medycznego (defibrylatory, apteczki, rękawice, itp.) dla szpitali w Mediolanie, Madrycie i Miluzie.

Sieć marki Opel we Francji bezpłatnie użycza służbie zdrowia pojazdy, ze swojej floty samochodów zastępczych oraz z wypożyczalni. Ponadto oferuje również usługi serwisowe dla samochodów marki Opel, należących do floty służby zdrowia, po cenie kosztów.

Przeczytaj także: Hyundai wspiera walkę z koronawirusem. Przekazał 10 samochodów szpitalowi MSWiA w Warszawie

We Francji 500 dealerów Peugeot, Citroën, DS i Opel jest obecnie otwartych i gotowych do świadczenia usług serwisowych i posprzedażnych dla swoich klientów. W Polsce autoryzowane punkty wszystkich marek Groupe PSA są otwarte i oferują usługi posprzedażne, w tym serwisowe, a także doradztwo dotyczące oferty sprzedaży, bez konieczności wychodzenia z domu.

W Hiszpanii, Groupe PSA i PSA Retail przy pomocy centrów produkcyjnych w Vigo i Saragossie przyczyniają się do utrzymania mobilności personelu medycznego, poprzez przekazywanie pojazdów. Natomiast w Maroku przekazanych władzom zostanie pięćdziesiąt sztuk modelu Peugeot 208.

Zobacz: Ford rusza do walki z koronawirusem. Będzie produkować respiratory, maski ochronne i nie tylko

Zespoły Groupe PSA z Brazylii zaczęły drukować w 3D elementy „osłon twarzy”, używanych do ochrony zespołów medycznych, które mają kontakt z pacjentami. Zostaną one przekazane władzom publicznej służby zdrowia.

W Polsce pracownicy gliwickiej fabryki Groupe PSA produkują, wspólnie z partnerską instytucją edukacyjną – Górnośląskim Centrum Edukacyjnym, przyłbice ochronne na potrzeby placówek zdrowia i ratownictwa medycznego. Wytwarzają je od podstaw, korzystając z drukarek 3D i ploterów laserowych. Ponadto zakład przekazał kilkaset maseczek ochronnych na potrzeby szpitala w Gliwicach.

Najnowsze

Fabrykę Audi w Ingolstadt teraz zwiedzisz online

Pomimo pandemii koronawirusa i wstrzymanej produkcji, miłośnicy Audi mogą wybrać się na wycieczkę po technicznie zaawansowanych liniach produkcyjnych czterech pierścieni. Zarezerwujcie bilet wstępu już teraz!

Z powodu pandemii koronawirusa, do odwołania zostały wstrzymane wszelkie wycieczki po fabryce Audi w Ingolstadt. Jednak wszystkim gościom – którzy dotychczas zjeżdżali do miasta, by na żywo zobaczyć procesy produkcyjne samochodu z czterema pierścieniami w logo – Audi proponuje teraz alternatywną formę takich wycieczek: online na AudiStream.

Fabrykę Audi w Ingolstadt teraz zwiedzisz online

Doświadczeni przewodnicy wprost ze studia opowiadają podczas takiej wycieczki o procesach produkcyjnych w Ingolstadt. Dzięki materiałom video, uczestnicy mogą się w ten sposób dowiedzieć jak wytwarzane są samochody marki Audi. 

Przeczytaj: Audi e-tron Sportback – rodzina samochodów elekrycznych Audi się powiększa

Fabrykę Audi w Ingolstadt teraz zwiedzisz online

Uczestnicy już na początku wybierają godzinę rozpoczęcia wycieczki i język przewodnika: niemiecki lub angielski. Wszystko na stronie www.audi.stream. Udział w internetowej wycieczce jest darmowy.

Zobacz: Audi A8 L 60 TFSI e quattro – hybrydowa limuzyna

Wycieczki online AudiStream w kwietniu 2020 r.

  • Środa, 8 kwietnia, godz. od 11.00 do 17.30
  • Czwartek, 9 kwietnia, godz. od 13.00 do 19.30
  • Środa, 15 kwietnia, godz. od 11.00 do 17.30
  • Czwartek, 16 kwietnia, godz. od 13.00 do 19.30
  • Środa, 22 kwietnia, godz. od 15.30 do 21.00
  • Środa, 29 kwietnia, godz. od 13.00 do 19.30

 

Najnowsze

Lexus udostępnia ciekawy film w sieci

Takumi to w Japonii mistrzowie rzemiosła o najwyższym poziomie umiejętności. Lexus prezentuje światu na platformie Prime Video film dokumentalny o mistrzach Takumi. To kolejna ciekawa propozycja na wieczór, szczególnie, gdy trwa akcja #zostańwdomu.

O propozycjach filmów motoryzacyjnych pisałysmy już wcześniej – stworzyłyśmy dla Was listę najlepszych filmów na Netflixie, możecie ją zobaczyć tutaj: https://www.motocaina.pl/artykul/nasze-top-10-filmow-motoryzacyjnych-na-netflixie-43878.html

Lexus zajmuje się dystrybucją nowego filmu dokumentalnego “Takumi Living”, stawiającego pytanie, czy najbardziej wyrafinowani rzemieślnicy przetrwają w świecie coraz szybciej napędzanym przez sztuczną inteligencję. 

Lexus udostępnia ciekawy film w sieci

Takumi – licząca 60 000 godzin opowieść o przetrwaniu rzemiosła – śledzi losy czterech japońskich rzemieślników, którzy poświęcają rzemiosłu całe swoje życie. Bohaterami filmu są szef kuchni nagrodzony dwiema gwizdkami Michelin, mistrz tradycyjnego wycinania papieru, a także mistrz rzemiosła w branży motoryzacyjnej i stolarz z jednej z najstarszych firm budowlanych na świecie.

Przeczytaj także: Kolejny samochód wodorowy w gamie Lexusa już w 2022 roku?

Narratorem i prowadzącym jest były dyrektor British Museum, Neil MacGregor. Materiał zawiera wywiady ze światowymi ekspertami w dziedzinie rzemiosła i sztucznej inteligencji. Padają pytania o to, w jaki sposób będziemy cenić i chronić ludzkie rzemiosło, skoro jednocześnie projektujemy maszyny tak, by działały precyzyjniej i szybciej niż ludzie.

Lexus udostępnia ciekawy film w sieci

Szacuje się, że do 2050 roku maszyny będą w stanie przewyższyć wydajność człowieka praktycznie w każdej dziedzinie. Czy ludzkie rzemiosło zniknie, gdy sztuczna inteligencja sięgnie dalej niż ludzkie możliwości? A może rzemiosło jako kamień milowy naszej kultury przetrwa i stanie się cenniejsze niż kiedykolwiek przedtem?

Zobacz: Lexus wkracza w świat aut z napędem czysto elektrycznym. Co czeka nas w kolejnych latach?

Widzowie mogą zarówno obejrzeć wersję 54-minutową, jak i usiąść i oglądać liczącą 60 000 godzin wersję na stronie www.takumi-craft.com

Najnowsze

Wyłączona sygnalizacja i kolizja gotowa. Z miejsca zdarzenia zbiegł… poszkodowany kierowca

Zdarzenie jakby typowe i niezaskakujące w takiej sytuacji. Tylko dlaczego jeden z kierujących nagle musiał załatwić coś bardzo ważnego?

Do zdarzenia doszło w Czechowicach-Dziedzicach. Na skrzyżowaniu z drogą krajową numer 1 uległa awarii sygnalizacja świetlna. Wyjazd z drogi podporządkowanej był więc utrudniony, a obserwację dodatkowo utrudniała ciężarówka stojąca na pasie do skrętu w lewo.

Ryzyko przejazdu podjął kierowca Fiata Seicento i udało mu się zdążyć przed nadjeżdżającym Mercedesem klasy V. Podobna sztuka nie wyszła już kierującemu Oplem Movano, który chyba zastosował zasadę „on jedzie, to pewnie ja też mogę”.

Oba pojazdy, nim się zatrzymały, uderzyły z niedużą siłą w stojący przed skrzyżowaniem ciągnik rolniczy z przyczepą. I teraz najciekawsze – z miejsca zdarzenia zbiegł… traktorzysta. Kilka godzin po zdarzeniu zgłosił się jednak na komisariat. Podobno nie wiadomo dlaczego nie chciał mieć do czynienia z policją bezpośrednio po kolizji. A wy przypadkiem nie domyślacie się skąd chęć odłożenia rozmowy z funkcjonariuszami o kilka godzin?

Najnowsze