Karolina Chojnacka

Rolls-Royce Silent Shadow będzie ultraluksusowym samochodem elektrycznym? Wiele na to wskazuje

Pierwszy samochód elektryczny Rolls-Royce’a będzie czymś zupełnie nowym i wyjątkowym.

Rolls-Royce do tej pory raczej milczał na temat swojej strategii elektryfikacji. W 2017 roku zapowiedział, że pominie erę hybryd i przejdzie bezpośrednio do budowy pojazdów elektrycznych. Rok później producent samochodów z Goodwood przyznał, że popyt w Chinach napędza jego plany dotyczące pojazdów elektrycznych, ale nie ujawnił jakie konkretnie kroki podejmie w kierunku bezemisyjnej mobliności.

Wydaje się jednak, że Rolls-Royce wreszcie rozpoczął pracę nad swoim pierwszym modelem zasilanym przez prąd. Magazyn „Autocar” donosi, że brytyjska firma przygotowuje samochód elektryczny. Pierwsze szczegóły na temat samochodu powinny zostać ujawnione jeszcze przed końcem tego roku.

Wiele wskazuje jednak na to, że przynajmniej znamy już nazwę nowego elektrycznego modelu. Rolls-Royce zarejestrował przydomek Silent Shadow (ang. cichy cień) w niemieckim urzędzie patentowym. 

Według „Autocar” Rolls-Royce ma już całkowicie elektryczny prototyp Phantoma, ale uważa się, że produkt końcowy nie zostanie zintegrowany z istniejącą gamą modeli Phantom. Zamiast tego Rolls chce wypuścić zupełnie nowy model, a obecnie istniejący Phantom EV będzie używany wyłącznie do celów testowania układu napędowego.

„Autocar” twierdzi, że projekt luksusowego elektryka będzie wzorowany na ekstrawaganckiej koncepcji 103EX z 2016 roku.

Przeczytaj też: Elektryczny Rolls-Royce dla dzieci

Torsten Müller-Ötvös, dyrektor generalny Rolls-Royce, tak skomentował publikację magazynu:

Musimy podejmować mądre decyzje dotyczące tego, gdzie inwestujemy nasze pieniądze. Dla większych firm może być w porządku wprowadzanie hybryd i wszelkiego rodzaju różnych technologii. My musieliśmy podjąć konkretną decyzję.

Pierwszy seryjny pojazd elektryczny marki powinien umożliwić Rolls-Royce’owi dotarcie do klientów, którzy szukają bardziej zaawansowanych technologicznie i bardziej ekologicznych pojazdów. Głównymi rynkami zbytu dla nowego pojazdu elektrycznego będą pewnie Stany Zjednoczone i Chiny.

Przeczytaj też: Zamówił 30 Rolls-Royce`ów

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze