Zamówił 30 Rolls-Royce`ów

Tacy klienci zdarzają się bardzo rzadko, ale z pewnością cieszą producentów luksusowych samochodów. Stephen Hung zamówił dwa lata temu 30 egzemplarzy Rolls-Royce`a Phantom z przedłużonym rozstawem osi. Brytyjski producent właśnie dostarczył zamówienie.

Jakieś dwa lata temu pojawiły się informacje o dość nietypowym zamówieniu Stephena Hunga. Właściciel luksusowego hotelu „The 13” w Makau kupił 30 egzemplarzy modelu Phantom, które będą służyć jako hotelowa flota samochodowa. 

Pierwszy egzemplarz ze specjalnej serii zamówionej przez klienta pojawił się w tym roku w Genewie, ale dopiero teraz producent dostarczył do klienta pozostałe 29 egzemplarzy. Jak donoszą zagraniczne media, Stephen Hung zainwestował około 20 mln dolarów w samochody. Jest to obecnie największa flota Rolls-Royce`ów na świecie. W 2006 roku hotel Peninsula z Hong Kongu zamówił 14 egzemplarzy tego samego modelu.

Samochody, które trafią do hotelu „The 13” pomalowano w specjalnym kolorze „Stephen Red”, który powstał przy współpracy z klientem.  Na nadwoziu  pojawiły się złote akcenty, jak choćby na figurce Spirit of the Ecstasy, pokrywie chłodnicy oraz kabinie. Dwa egzemplarze z zamówienia zostały wzbogacone o specjalne dodatki. Znajdziemy tam logo marki wysadzane diamentami, a jeden z modeli posiada dodatkowe akcenty ze szczerego złota we wnętrzu. Najbardziej luksusowe wersje będą przeznaczone tylko dla wyjątkowych klientów, a pozostałe będą służyć „zwykłym” gościom hotelowym. Nocleg w hotelu należącym do Stephena Hunga potrafi kosztować nawet 130 tysięcy dolarów za dobę.

Produkcja siódmej generacji modelu Phantom już za pół roku dobiegnie końca. Producent zamierza wypuścić specjalną linię o nazwie Zenith Collection, która powstanie w zaledwie 50 egzemplarzach. Auta jeszcze się nie pojawiły, ale już zostały sprzedane. Nowy Phantom pojawi się na rynku najpóźniej za dwa lata. Pod koniec roku brytyjski producent wprowadzi do gamy pierwszego SUV-a, który na razie skrywa się pod nazwą Cullinan. Będzie to bezpośredni konkurent dla Bentleya Bentayga.

Najnowsze

McLaren P1 dla dzieciaka

Brytyjski producent supersamochodów przygotował specjalny model dla najmłodszych entuzjastów czterech kółek. Jest to McLaren P1 z napędem elektrycznym.

Miniaturowy supersamochód z napędem elektrycznym zadebiutuje pod koniec października. Powstał z myślą o najmłodszych kierowcach poniżej szóstego roku życia. Auto będzie dostępne u wszystkich dealerów McLarena. Jego cena to ok. 486 dolarów. 

Miniaturowy samochód wygląda zupełnie jak pełnowymiarowy model P1. Dodatkowo jest wyposażony w drzwi otwierane do góry. Prędkość maksymalna tej maszyny to 5 km/h, a osiąga ją w zaledwie dwie sekundy. W prawdziwym modelu P1 taki czas wystarcza do rozpędzenia się do prędkości 100 km/h. 

Młody kierowca siedzący za sterami elektrycznego pojazdu ma do dyspozycji skrzynię biegów o trzech przełożeniach. Auto jest również wyposażone w bieg wsteczny. Na pokładzie zainstalowano odtwarzacz MP3. Z tyłu samochodu zamontowano wyłącznik silnika, żeby rodzice mogli zadecydować kiedy młody adept sportowej jazdy powinien zakończyć swój trening.

Dorośli będą musieli poczekać jeszcze kilka lat zanim pojawi się w pełni elektryczny supersamochód od McLarena. Wstępnie mówi się o roku 2022. Brytyjski producent pracuje nad modelem elektrycznym, którego osiągi będą porównywalne z modelem 675LT. Według planów producenta, samochód będzie umożliwiał jazdę przez 30 minut na torze wyścigowym. W następne pół godziny bateria naładuje się do pełna, umożliwiając dalszą zabawę.

Najnowsze

Edyta Klim

Superbohaterowie i Motoróżowi motocykliści jednoczą się we Wrocławiu!

W piątek i sobotę wrocławscy motocykliści zaangażują się w pomoc dzieciakom z Przylądka Nadziei oraz nagłośnią potrzebę profilaktyki w walce z rakiem piersi.

W piątek o godz. 16 motocykliści przebrani za superbohaterów odwiedzą Przylądek Nadziei – Klinikę Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej. Będą rozdawać dzieciakom maskotki, słodycze i inne upominki.

O tym jak powstała akcja „Ty też jesteś superbohaterem” opowiada założyciel Motor Mania Husky:

– Nasz pierwszy występ w przebraniach miał miejsce ok. 3 tygodnie temu, kiedy to poprzebieraliśmy się w pidżamki, szlafroki i wyruszyliśmy na miasto, żeby trochę rozbawić towarzystwo motocyklowe pod „garnizonowym”. Moja żona, która jest raczej przeciwniczką mojego jeżdżenia na motocyklu, stwierdziła, że jak już tak jeździmy po tym mieście bez sensu, to może lepiej zrobić coś pożytecznego? Przebieramy się, wygłupiamy – to może zrobić dzieciakom frajdę? A mi dwa razy nie trzeba powtarzać (śmiech). Przebrania za superbohaterów to mój pomysł, bo chciałbym, żeby dzieci miały pozytywne wzorce i dzielnie walczyły. Mamy dwie godziny, żeby się spotkać w auli z dziećmi, które mogą wychodzić z salek, a do reszty małych bohaterów dotrze nasza delegacja z upominkami. Dzieci które mogą wyjść na zewnątrz będą mogły robić sobie zdjęcia z nami i na motocyklach oraz wziąć udział w przejażdżce – mówi Irek „Husky” Matejko.

Więcej o akcji: https://www.facebook.com/events/1685119751808224/

A w sobotę we Wrocławiu odbędzie się 4. edycja MOTORóżowych. Za sprawy organizacyjne odpowiada zespół zgranych motocyklistek z Fundacji Moto Dolls, a spotkanie rozpocznie się na placu pod Katedrą Sw. Marii Magdaleny, ul. Szewska o godzinie 12:00.

– Idea MOTORóżowych powstała, by edukować kobiety w zakresie profilaktyki raka piersi w sposób ciekawy oraz przystępny. Organizatorzy chcą przekonywać, że rak piersi to nie wyrok, a szybko wykryty może zostać całkowicie wyleczony. Już od 4 lat kobiety – motocyklistki w różowych kamizelkach, z dużym wsparciem mężczyzn są symbolem profilaktyki w walce z rakiem piersi. Już od dwudziestego roku życia każda z pań powinna regularnie badać piersi, a raz w roku badanie powinno być wykonane przez ginekologa, chirurga lub onkologa – mówi Elżbieta Koncka, Link PR, pomysłodawca i organizator akcji.

O godzinie 15:00 MOTORóżowi opanują ulice miasta, a znając pomysłowość i kreatywność  wrocławskich motocyklistów – będzie na pewno ciekawie, zaskakująco i zabawnie. Już teraz zapowiedziało swoją różową obecność wiele grup motocyklowych, także z innych miast. Różowy przejazd motocykli po centrum miasta zakończy się na ul. Buforowej w hali Motor Mania Husky. W tzw. międzyczasie Wataha Husky zapewni Różowy Terror na mieście rozdając przechodniom ulotki Dolnośląskiego Centrum Onkologii z odpowiednimi informacjami.

Więcej o akcji oraz zapisy na bezpłatną, różową kamizelkę znajdziecie na stronie: https://www.facebook.com/events/788000344676247/

Motor Mania Husky i Moto Dolls łączą siły, by razem sięgać po wyższe cele, jednoczyć środowisko motocyklowe i zmienić negatywne postrzeganie motocyklistów na takie… różowe! Brawa dla nich!

 

Najnowsze

Ducati szykuje kilka gorących nowości

Włoski producent jednośladów przygotowuje mocne uderzenie na targi w Kolonii. Już jesienią pojawi się tam nowy model SuperSport, ale to nie wszystko. Ducati planuje jeszcze jedną premierę podczas imprezy Intermot.

Od ostatniego World Ducati Week nie ustają plotki na temat modeli SuperSport oraz SuperSport S. Zaprezentowano wtedy prototyp, którzy już niebawem może się przeobrazić w wersję produkcyjną. Pierwsze doniesienia mówią, że nadwozie tego modelu będzie bazować na Monsterze, ale sercem ma być silnik 939. 

Podczas jednego z wywiadów przedstawiciel Ducati zdradził, że 80 procent elementów w nadchodzącym motocyklu zostanie zaprojektowane na nowo. Nadwozie zapożyczone ze sportowego modelu Monster będzie mocno przeprojektowane. Pozycja za kierownicą będzie jeszcze bardziej sportowa. 

To jednak nie koniec planów Ducati. Włosi przygotowują jeszcze jedną premierę na targi. Na jednym z włoskich serwisów internetowych pojawiło się zdjęcie zakamuflowanego modelu Multistrada, który również będzie zasilany jednostką 939. Czyżby kolejna Hyperstrada? Nie milkną plotki na temat nowych odmian Scramblera. Jedna z nich ma być cafe racerem. 

Wszystkie zapowiadane premiery z pewnością pojawią się na nadchodzących imprezach w Kolonii i Mediolanie.

Najnowsze

Erik Buell Racing szykuje premiery

Przez kilka ostatnich miesięcy firma EBR Motorcycles milczała na temat kolejnych ruchów. Nowi właściciele w końcu zabrali głos. Pierwsze wzmianki są obiecujące. Wygląda na to, że marka szykuje nowy motocykl.

Kilka dni temu odbyła się krótka konferencja prasowa podczas której prezes EBR, Steve Smith, zapewnił wszystkich zgromadzonych, że firma zaczyna się odradzać, a wszystko jest na dobrej drodze. Motocykle tej marki są cały czas dostarczane do salonów, a następnie do klientów. 

Z kolei Bill Melvin, czyli właściciel firmy EBR, zapowiedział jesienną nowość. Na rynku pojawi się nowa maszyna, która na razie jest określana słowami „szybki, mroczny i niski”. Pierwsze doniesienia mówią o motocyklu opartym na platformie 1190, który powstanie w myślą o motocyklistach poruszających się w mieście. Z kolei za dwa lata pojawi się zupełnie nowa platforma, która pozwoli na konstruowanie jednośladów z dolnej półki, kosztujących poniżej 10 tys. dolarów. 

Największą niewiadomą są plany EBR na rynku europejskim. Na razie firma nie zapowiedziała żadnych nowości na targach Intermot oraz EICMA.

Najnowsze