Zamówił 30 Rolls-Royce`ów

Tacy klienci zdarzają się bardzo rzadko, ale z pewnością cieszą producentów luksusowych samochodów. Stephen Hung zamówił dwa lata temu 30 egzemplarzy Rolls-Royce`a Phantom z przedłużonym rozstawem osi. Brytyjski producent właśnie dostarczył zamówienie.

Jakieś dwa lata temu pojawiły się informacje o dość nietypowym zamówieniu Stephena Hunga. Właściciel luksusowego hotelu „The 13” w Makau kupił 30 egzemplarzy modelu Phantom, które będą służyć jako hotelowa flota samochodowa. 

Pierwszy egzemplarz ze specjalnej serii zamówionej przez klienta pojawił się w tym roku w Genewie, ale dopiero teraz producent dostarczył do klienta pozostałe 29 egzemplarzy. Jak donoszą zagraniczne media, Stephen Hung zainwestował około 20 mln dolarów w samochody. Jest to obecnie największa flota Rolls-Royce`ów na świecie. W 2006 roku hotel Peninsula z Hong Kongu zamówił 14 egzemplarzy tego samego modelu.

Samochody, które trafią do hotelu „The 13” pomalowano w specjalnym kolorze „Stephen Red”, który powstał przy współpracy z klientem.  Na nadwoziu  pojawiły się złote akcenty, jak choćby na figurce Spirit of the Ecstasy, pokrywie chłodnicy oraz kabinie. Dwa egzemplarze z zamówienia zostały wzbogacone o specjalne dodatki. Znajdziemy tam logo marki wysadzane diamentami, a jeden z modeli posiada dodatkowe akcenty ze szczerego złota we wnętrzu. Najbardziej luksusowe wersje będą przeznaczone tylko dla wyjątkowych klientów, a pozostałe będą służyć „zwykłym” gościom hotelowym. Nocleg w hotelu należącym do Stephena Hunga potrafi kosztować nawet 130 tysięcy dolarów za dobę.

Produkcja siódmej generacji modelu Phantom już za pół roku dobiegnie końca. Producent zamierza wypuścić specjalną linię o nazwie Zenith Collection, która powstanie w zaledwie 50 egzemplarzach. Auta jeszcze się nie pojawiły, ale już zostały sprzedane. Nowy Phantom pojawi się na rynku najpóźniej za dwa lata. Pod koniec roku brytyjski producent wprowadzi do gamy pierwszego SUV-a, który na razie skrywa się pod nazwą Cullinan. Będzie to bezpośredni konkurent dla Bentleya Bentayga.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze