Rolls-Royce Phantom Series II – drobiazgi stanowią o perfekcji. Producent posłuchał klientów

Rolls-Royce zaprezentował nowe wcielenie Phantoma. Brytyjska marka zapewnia, że subtelne zmiany wprowadzone do samochodu, zostały głęboko przemyślane i drobiazgowo przeprowadzone, bo jak mawiał Sir Henry Royce: „Drobiazgi stanowią o perfekcji, ale perfekcja wcale nie jest drobiazgiem”.

Ósma generacja Phantoma została zaprezentowana w 2017 roku. Podczas prac nad nowym wcieleniem projektanci i inżynierowie marki kierowali się słowami klientów, którzy prosili Rolls-Royce’a, by nie wprowadzać znaczących zmian do tego ikonicznego samochodu. W odpowiedzi na te oczekiwania, w Phantomie pojawiły się jedynie delikatne zmiany w designie, zdobienia i zmiany adaptacyjne.

Rolls-Royce Phantom Series II
Rolls-Royce Phantom Series II, fot. materiały prasowe / Rolls-Royce

Nowa, polerowana, pozioma linia poprowadzona pomiędzy dziennymi reflektorami ponad atrapą chłodnicy Phanteon dodaje samochodowi nowoczesności, jednocześnie podkreślając jego imponującą postać. Dzięki geometrycznej zmianie w grillu, plakietka „RR” oraz figurka Spirit of Ecstasy stały się jeszcze bardziej widoczne, gdy patrzy się na nie z przodu. Atrapa chłodnicy jest teraz rozświetlana. Światła drogowe zostały ozdobione ramkami misternie laserowo ciętymi, mającymi dawać efekt świateł gwiazd, co pozwoliło na nawiązanie do rozświetlanej podsufitki (Starlight Headliner) znajdującej się wewnątrz.

Rolls-Royce Phantom Series II
Rolls-Royce Phantom Series II, fot. materiały prasowe / Rolls-Royce

Boczny profil Phantoma zachowuje charakterystyczny krótki przedni zwis, długi rozstaw osi i szeroki słupek C. Sylwetka samochodu wciąż posiada elegancką kluczową linię prowadzącą od Spirit of Ecstasy do zwężającej się tylnej części. Linia „split-belt” zaczyna się na przednim błotniku wygina się łagodnie w kierunku tylnych drzwi podkreślając długie proporcje i łagodnie opada w kierunku tylnych lamp przypominających latarnie.

Boczny profil został dodatkowo wzmocniony przestrzeniami dla nowych kół. Na zamówienia są dostępne trójwymiarowe, frezowane koła ze stali nierdzewnej z trójkątnymi płaszczyznami w pełni lub częściowo polerowanymi. Alternatywnie, Phantom może zostać ozdobiony kołami dyskowymi, które przywołują klimat Rolls-Royce’ów z lat 20. poprzedniego wieku. Koła te są produkowane zarówno w opcji z polerowaną stalą, jak i lakierowaną na czarno, co idealnie nawiązuje do koncepcji lotu po ziemi.

W odpowiedzi na wcześniejsze prośby klientów, opcjonalnie dostępne są pociemnione: chromowana rama atrapy chłodnicy, czarne uchwyty maski, ramka przedniej szyby oraz wykończenia ramek bocznych. Taka estetyka umożliwia Rolls-Royce’owi przeobrażenie wyglądu Phantoma w najbardziej świetlistego lub najciemniejszego z ciemnych.

Rolls-Royce Phantom Series II
Rolls-Royce Phantom Series II, fot. materiały prasowe / Rolls-Royce

Rolls-Royce Phantom Series II – wnętrze i system „Rolls-Royce Connected”

Wnętrze Phantoma pozostało niemal niezmienione. Jedynie kierownica została delikatnie pogrubiona, dzięki czemu ten punkt styku właściciela/kierowcy z samochodem stał się bardziej bezpośredni.

Wraz z Phantomem Series II debiutuje „Rolls-Royce Connected”. System umożliwia właścicielowi bezpośrednie przesłanie adresu z aplikacji Whispers (członkowskiej aplikacji Rolls-Royce’a) do samochodu, dzięki czemu nawigacja gładko i bezbłędnie poprowadzi samochód na przyjęcie, do restauracji, dealerstwa, a nawet do samej siedziby Rolls-Royce’a. Rolls-Royce Connected wyświetla w Whispers położenie samochodu, status bezpieczeństwa i aktualny stan „zdrowia”. Za dotknięciem przycisku, właściciel może skontaktować się z wybranym dealerem, by omówić wymagania serwisowe lub uzyskać informację o samochodzie.

Rolls-Royce Phantom Series II
Rolls-Royce Phantom Series II, fot. materiały prasowe / Rolls-Royce

Rolls-Royce Phantom Series II – silnik

Rolls-Royce nie wprowadził żadnych zmian pod maską. Phantoma wciąż napędza podwójnie doładowany silnik V12 o pojemności 6,75 litra. Generuje on 571 KM oraz 900 Nm momentu obrotowego.

Rolls-Royce Phantom Series II
Rolls-Royce Phantom Series II, fot. materiały prasowe / Rolls-Royce

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze