Karolina Chojnacka

Rodzice chcą, by ich dzieci uczyły się jeździć za kierownicą elektryka

Aż 40% rodziców chce, by ich dzieci wskakiwały od razu za kierownicę całkowicie elektrycznego pojazdu i pomijały jazdę samochodem z silnikiem benzynowym czy wysokoprężnym podczas nauki jazdy.

Badania przeprowadzone przez Peugeota w Wielkiej Brytanii wykazały, że 40% rodziców chciałoby, aby ich dzieci uczyły się jeździć i zdawały egzamin na prawo jazdy samochodem elektrycznym. ¼ rodziców przyznaje, że ich dzieci narzekają na jazdę samochodem z silnikiem benzynowym czy wysokoprężnym, namawiając rodziców na przesiadkę do elektryka.

Badanie potwierdza szybko rosnący trend w kierunku elektryfikacji, zarówno wśród obecnych, jak i przyszłych kierowców. We wrześniu 2021 roku w Wielkiej Brytanii zarejestrowano ponad 32 000 w pełni elektrycznych samochodów.

Co ciekawe, 28% badanych uważa, że nauka jazdy samochodem elektrycznym będzie trudniejsza w porównaniu z nauką jazdy standardowym modelem benzynowym lub wysokoprężnym. Dlatego po przeprowadzeniu badań Peugeot zabrał grupę 10-16-latków na tor, aby pokazać im, jak prosta jest jazda samochodem elektrycznym.

Peugeot EV Young Drivers
Peugeot EV Young Drivers, fot. materiały prasowe / Peugeot

Zasiadając za kierownicą Peugeota e-208, młodzi kierowcy najpierw uczyli się podstawowych manewrów, takich jak ruszanie, zatrzymywanie się i parkowanie. Dzieci poznały też podstawowe informacje na temat rekuperacji czy ładowania samochodu.

Peugeot EV Young Drivers
Peugeot EV Young Drivers, fot. materiały prasowe / Peugeot

Po lekcjach dzieci zmierzyły się z rodzicami w wyzwaniu EV, aby zobaczyć, kto zdoła zaoszczędzić najwięcej kilometrów na ustalonej trasie. Pokonując sześć okrążeń wokół toru, młodzi kierowcy wykorzystali wszystkie umiejętności, których nauczyli się w zakresie jazdy samochodem elektrycznym, oszczędzając dwa razy więcej kilometrów niż ich rodzice.

Skoro elektromobilność to przyszłość, to pomysł nauki jazdy samochodem elektrycznym nie wydaje się wcale takie zły. Prędzej czy później, kierowcy będą zmuszeni do przesiadki do elektryków, dobrze więc, by wiedzieli jak w pełni wykorzystać potencjał swojego auta na prąd.

Co o tym myślicie? Czy samochody elektryczne powinny pojawić się w polskich WORD-ach?

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze