Karolina Chojnacka

Robert Kubica został mistrzem European Le Mans Series!

Zespół WRT, którego barwy reprezentuje Robert Kubica, wygrał czterogodzinną rywalizację na torze Spa-Francorchamps, jednocześnie zdobywając tytuł serii European Le Mans Series w kategorii LMP2!

Robert Kubica i jego partnerzy z ekipy WRT Louis Delétraz i Yifei Ye, mają ogromne powody do zadowolenia! Belgijska ekipa wygrała wygrał czterogodzinną rywalizację na torze Spa-Francorchamps, jednocześnie zdobywając tytuł serii European Le Mans Series w kategorii LMP2! Robert Kubica został mistrzem ELMS!

Świetny start Kubicy, problemy rywali

Robert Kubica zaczynał wyścig dla swojego zespołu. W zakręcie pierwszym zapanował chaos. Phil Hanson obrócił się na czym skorzystał Robert Kubica, który przeskoczył na drugą pozycję. Oprócz tego doszło do kontaktu między kilkoma kierowcami. W kolizji ucierpiał Roman Rusinov z G-Drive Racing, zespołu, który był najgroźniejszym rywalem WRT w walce o mistrzostwo. Pech dopadł też trzecią w klasyfikacji generalnej ekipę United Autosports, która spadła na koniec stawki.

Po godzinie i 39 minutach jazdy, Roberta Kubicę wymienił w fotelu kierowcy Yifei Ye. Chińczyk powrócił na tor na czwartej pozycji. Na dwie godziny i dziesięć minut przed końcem rywalizacji zespołowy kolega Polaka wskoczył na prowadzenie i szybko powiększał przewagę. Na półmetku rywalizacji ekipa WRT miała 14 sekund przewagi nad United Autosports i 20 nad IDEC Sport.

Ekipa WRT i Robert Kubica mistrzem European Le Mans Series
Ekipa WRT i Robert Kubica mistrzem European Le Mans Series, fot. materiały prasowe / European Le Mans Series

Na 48 minut przed końcem wyścigu, Yifei Ye po wspaniałej jeździe oddał Orecę LMP2 w ręce Louisa Deletraza. Chińczyk zjeżdżał do boksów jako lider z przewagą trzynastu sekundy nad rywalami. Deletraz wyjechał na tor na trzecim miejscu, ale szybko odzyskał prowadzenie, gdy rywale  pojawili się w garażach. I nie oddał go już do końca wyścigu.

Ekipa WRT mistrzem European Le Mans Series

Zespół WRT wygrał czterogodzinną rywalizację na torze Spa-Francorchamps, jednocześnie zdobywając tytuł serii European Le Mans Series w kategorii LMP2!

Ekipa WRT i Robert Kubica mistrzem European Le Mans Series
Ekipa WRT i Robert Kubica mistrzem European Le Mans Series, fot. materiały prasowe / European Le Mans Series

W klasyfikacji generalnej zespół WRT zgromadził 100 punktów i ma 36 punktów zapasu nad drugim w tabeli G-Drive Racing. Podczas ostatniej rundy można wywalczyć maksymalnie 26 punktów. Finał sezonu odbędzie się pod koniec października w portugalskim Portimao.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze