Karolina Chojnacka

Robert Kubica wystartuje w World Endurance Championship! Kiedy zobaczymy Polaka w akcji na torze?

Robert Kubica po raz drugi w tym roku dołączy do duńskiego zespołu High Class Racing i wystartuje w dwóch ostatnich rundach sezonu FIA World Endurance Championship w Bahrajnie.

Robert Kubica ma za sobą świetny sezon. Orlen Team WRT, w którego barwach polski kierowca zadebiutował w kwietniu w wyścigach długodystansowych, zapewnił sobie mistrzostwo European Le Mans Series na jedną rundę przed końcem zmagań. Zespół Polaka był też o włos od wygrania legendarnego 24h Le Mans. Niestety, na drodze stanęła mu wtedy awaria samochodu na ostatnim okrążeniu.

Kubica pokazał się też z bardzo dobrej strony w Formule 1. Rezerwowy kierowca ekipy Alfa Romeo na początku września zastępował zarażonego koronawirusem Kimiego Räikkönena w Grand Prix Holandii i Włoch. Na torze Zandvoort zajął 15. miejsce, popisując się świetnym manewrem na ostatnim okrążeniu i wyprzedzając Nicholasa Latifiego. Na Monzy, gdzie zaczynał przed laty ściganie w Formule 1, Kubica był 14.

Robert Kubica wystartuje w World Endurance Championship!

Robert Kubica po raz drugi w tym roku dołączy do duńskiego zespołu High Class Racing. Po występie w wyścigu Rolex 24 at Daytona, Kubica ponownie dołączy do Andersa Fjordbacha i Dennisa Andersena. Pierwszy z ostatnich w sezonie wyścigów na torze w Bahrajnie odbędzie się 30 października, drugi – tydzień później.

Robert Kubica wystartuje w World Endurance Championship
Robert Kubica wystartuje w World Endurance Championship, fot. materiały prasowe

Robert Kubica, o swoim starcie w dwóch ostatnich rundach sezonu FIA World Endurance Championship, mówi:

Bardzo cieszę się z faktu, że znowu dołączam do High Class Racing, tym razem na ostatnie rundy WEC w Bahrajnie. Znam dobrze kolegów z zespołu. Wiem, że zrobimy wszystko, żeby cieszyć się jazdą i osiągnąć jak najlepszy wynik. Tym razem będę się ścigał w klasie ProAm, która ma trochę inną specyfikę niż to, z czym mierzyliśmy się w tym roku w European Le Mans Series i 24h Le Mans. Traktuję to jako duże wyzwanie i znowu chcę dać z siebie wszystko.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze