Karolina Chojnacka

Robert Kubica wygrywa swój pierwszy wyścig w ELMS!

Ekipa WRT, którą reprezentują Robert Kubica, Louis Delétraz i Yifei Ye, wygrała 4-godzinny wyścig w Barcelonie, pierwszą rundę European Le Mans Series.

Zespół WRT wygrał pierwszą rundę ELMS w pięknym stylu! Jadący na pierwszej zmianie Louis Delétraz na początku 10 okrążenia wyprowadził Orecę numer 41 na prowadzenie. Yifei Ye przejął pojazd po 58 okrążeniu i wypracował przewagę 36 sekund nad konkurencją. Robert Kubica zasiadł za kierownicą Oreci na ostatnie trzy kwadranse wyścigu i przeciął linię mety 22 sekundy przed drugą ekipą Panis Racing.

Przeczytaj też: Robert Kubica i nowy rozdział jego kariery. Polak wystartuje w European Le Mans Series

Po wyścigu szczęśliwy Kubica powiedział:

Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że będę miał tak łatwe zadanie. Mając taką przewagę, jedynym zadaniem staje się dowiezienie auta do mety i oszczędzanie go. Myślę, że najważniejsza robota została wykonana przed tym weekendem. Zespół pracował bardzo ciężko i mimo że cały projekt zaczął się bardzo późno to zaliczyliśmy udane testy i dobrze przygotowaliśmy się do tego wyścigu.

Moim zadaniem było dowiezienie samochodu do mety i nie interesowało mnie ciśnięcie. Musiałem dbać o opony na wszelki wypadek gdyby doszło do neturalizacji i były jeszcze potrzebne. Udało nam się wygrać, gratulacje dla zespołu bo wszyscy pracowali na to bardzo ciężko. Vincent bardzo naciskał by ten projekt się udał. Dziękuję moim partnerom, którzy byli świetni przez cały czas.

A jak poszło pozostałym polskim zawodnikom i zespołom? Ekipa Inter Europol Competition stanęła na trzecim stopniu podium w klasie LMP3. Mateusz Kaprzyk zaliczający pierwszą i ostatnią zmianę w Ligierze Eurointernational, zajął wraz z Andreą Dromedarim jedenaste miejsce w klasie.

W klasie LMGTE tuż za podium, na czwartym miejscu rywalizację ukończył kobiecy zespół Iron Dames, gdzie za kierownicą Ferrari zmieniały się Michelle Gatting, Rahel Frey i Manuela Gostner.

Przeczytaj też: Zawodniczka straciła miejsce w zespole przez kłamstwa menadżera