Karolina Chojnacka

Robert Kubica wraca na tor F1! Polak zasiądzie za kierownicą bolidu Alfy Romeo!

Robert Kubica, rezerwowy kierowca zespołu Alfa Romeo Racing Orlen, będzie miał szansę przetestować możliwości bolidu Formuły 1 i tym samym pomóc ekipie w walce w środku stawki.

W najbliższy weekend, podczas Grand Prix Hiszpanii, Robert Kubica weźmie udział w pierwszym, piątkowym treningu. Polak przejmie do testów bolid Kimiego Raikkonena. Krakowianin wyznał:

Nie mogę doczekać się, kiedy ponownie zasiądę w bolidzie. Ostatni raz jeździłem C41 na torze pod Barceloną w lutym. Ciekaw jestem, jak samochód został rozwinięty od tamtego czasu, zarówno pod względem poprawek, jak i zrozumienia pakietu przez zespół. Jazda samochodem Formuły 1 zawsze jest wyjątkowym doświadczeniem i cieszę się, że będę mógł pomóc ekipie w walce w środku stawki.

Przeczytaj też: Robert Kubica wygrywa swój pierwszy wyścig w ELMS!

Dodatkowo, już po Grand Prix Hiszpanii, Robert Kubica będzie testował nowe, 18-calowe opony Pirelli, które będą wykorzystywane w Formule 1 od 2022 roku. Dwudniowe testy odbędą się na torze Circuit de Barcelona-Catalunya.

Robert Kubica - Alfa Romeo Racing Orlen
Robert Kubica za kierownicą bolidu Alfa Romeo Racing Orlen, fot. materiały prasowe

Grand Prix Hiszpanii odbędzie się w dniach 7-9 maja. Testy nowych opon Pirelli zaplanowano w przyszłym tygodniu na wtorek i środę.

Przeczytaj też: Kolega z zespołu obawiał się współpracy z Robertem Kubicą. Dlaczego?

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze