Robert Kubica na podium w Le Mans. Rywalizację wygrała Toyota

Robert Kubica jest pierwszym Polakiem, który stanął na podium legendarnego, 24-godzinnego wyścigu Le Mans. Zespół, którego barwy reprezentował Kubica, zajął drugie miejsce w klasie LMP2.

90. edycję 24-godzinnego wyścigu Le Mans wygrała Toyota #8 w składzie Brendon Hartley, Sebastien Buemi i Ryo Hirakawa.

Zwycięzcą klasy LMP2 został zespół JOTA, którego barwy reprezentowali Roberto Gonzales, Antonio Costa i Will Stevens. Drugie miejsce zajęła ekipa Prema Orlen Team, gdzie za kierownicą wymieniali się Robert Kubica, Louis Deletraz i Lorenzo Colombo.

Robert Kubica jest pierwszym Polakiem, który stanął na podium legendarnego, 24-godzinnego wyścigu Le Mans

W kategorii GTE Pro, która w tym sezonie żegna się z Le Mans, wygrała załoga Porsche GT Team #91. Drugie i trzecie miejsce zajęły auta AF Corse – #51 wyprzedził #52.

W klasie GTE Am zwycięzcami zostali zawodnicy ekipy #33 TF Sport. Podium uzupełnili reprezentanci #79 Weathertech Racing i #98 Northwest AMR.