Karolina Chojnacka

Robert Kubica jako pierwszy jeździł nowym bolidem Alfy Romeo

Polak miał okazję przejechać się Alfą Romeo C41 podczas dnia filmowego.

W poniedziałek nowy bolid zespołu Alfa Romeo Racing Orlen C41 został odsłonięty w Warszawie. Po raz pierwszy w historii światowa premiera samochodu F1 odbyła się w Polsce. Na wydarzeniu becni byli etatowi kierowcy zespołu Kimi Raikkonen i Antonio Giovinazzi oraz Robert Kubica, pełniący rolę kierowcy rezerwowego.

{{ gallery(3243) }}

Przeczytaj też: Bolid Alfy Romeo zaprezentowany w Warszawie! Zobaczcie zdjęcia!

Kilka dni po premierze, C41 zadebiutował na torze. Zespół przeniósł się do Barcelony, gdzie wykorzystał jeden – z dwóch – dzień filmowy. Jako pierwszy nową maszyną na tor wyjechał Kubica. Zgodnie z regulaminem Polak mógł przejechać 100 km:

To zawsze wyjątkowy moment, gdy jako pierwszy jeździsz nowym autem. Dziś nie chodziło o osiągi, tylko o upewnienie się, że wszystko działa. Nie mogę się doczekać kolejnych jazd w dalszej części sezonu.

Robert Kubica jako pierwszy jeździł nowym bolidem Alfy Romeo

Podobnie jak w roku ubiegłym, Robert Kubica ma pojawić się za kierownicą bolidu Alfy Romeo podczas wyścigowych weekendów w kilku piątkowych treningach. Dokładny program nie jest w tej chwili znany:

Porozmawiamy o tym, jak to będzie wyglądało. To nie będzie łatwa dyskusja. Byłem kierowcą wyścigowym i wiem, jak ważny jest czas spędzony w samochodzie, dlatego nie jestem zbyt chętny do odbierania sesji treningowych naszym zawodnikom. Oczywiście, kiedy nadarzy się okazja do jazdy, nie odmówię.

W sezonie 2021, poza obowiązkami w Formule 1 przed Kubicą rywalizacja wLe Mans Series w klasie LMP2. Polak będzie reprezentował zespół WRT.

Przeczytaj też: Robert Kubica i nowy rozdział jego kariery. Polak wystartuje w European Le Mans Series

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze