Bolid Alfy Romeo zaprezentowany w Warszawie! Zobaczcie zdjęcia!

22 lutego 2021
1
7
2
To pierwsza taka „polska” prezentacja bolidu Formuły 1 w historii.

Alfa Romeo Racing Orlen zaprezentowała swój nowy bolid, C41.  To historyczne wydarzenie, ponieważ międzynarodowa premiera odbyła się po raz pierwszy w Polsce. Prezentacja miała miejsce w Teatrze Wielkim w Warszawie.

W prezentacji bolidu C41 wzięli udział kierowcy zespołu Kimi Räikkönen, Antonio Giovinazzi - kierowcy etatowi, i Robert Kubica, pełniący rolę kierowcy rezerwowego, a także szef zespołu Frédéric Vasseur oraz dyrektor techniczny Jan Monchaux.Obecny był również Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen - sponsora tytularnego ekipy Alfy Romeo.

Dzięki nowatorskiej kolorystyce (odwróconej względem lat poprzednich), zaprojektowanej przez Centro Stile Alfa Romeo i tradycyjnej czerwono-białej kolorystyce zespołu, bolid C41 reprezentuje ewolucję C39 z zeszłego sezonu. Mimo ograniczeń narzuconych przez przepisy, samochód zaskakuje odnowionym wyglądem, w szczególności w odniesieniu do nosa, który jest węższy. Pod karoserią czeka nowy silnik Ferrari, gotowy do odpalenia już za niecały tydzień, kiedy zespół rozpoczynie nowy sezon testami C41 w Barcelonie.

Logo Alfa Romeo jest otoczone przez Quadrifoglio - czterolistną koniczynę - tradycyjnie kojarzoną z wyścigowymi samochodami marki.

Przeczytaj też: Tak prezentuje się McLaren MCL35M! Czy bolid z silnikiem Mercedesa zapewni Brytyjczykom mistrzowski tytuł?

Robert Kubica, kierowca testowy Alfa Romeo Racing Orlen oraz zawodnik Orlen Team, wyznał:

Od czasu, gdy zostałem pierwszym polskim kierowcą Formuły 1, sport ten bardzo się w kraju rozwinął, z czego jestem dumny. Ogromna pasja do szeroko rozumianych sportów motorowych była w Polsce zawsze obecna, a PKN Orlen zrobił świetną robotę w promowaniu wyścigów. Pierwsza w historii prezentacja zespołu, która ma miejsce w Polsce, to naprawdę wyjątkowe wydarzenie. Jestem przekonany, że będzie ona ogromną siłą napędową nie tylko dla fanów, ale dla całego kraju. Jestem dumny, że mogę reprezentować swój kraj i współpracować z PKN Orlen w promowaniu Polski na świecie.

Podczas prezentacji Vasseur, szef zespołu Alfa Romeo Racing Orlen i dyrektor generalny Sauber Motorsport AG, powiedział: 

Premiera nowego bolidu to zawsze emocjonujący moment, zwieńczenie miesięcy pracy wszystkich w fabryce i początek nowej przygody. Myślę, że filozofia zespołu pozostaje niezmienna – praca wykonana jutro musi być lepsza od wykonanej dzisiaj. Poprzedni sezon zakończyliśmy na ósmym miejscu, dlatego musimy dążyć do osiągnięcia lepszych wyników w 2021 roku. To wymaga od nas ciągłego doskonalenia na torze, w centrali i w każdym z działów. Każdy ze startujących zespołów ma teraz bardzo wysokie oczekiwania. Wszyscy spodziewają się świetnych wyników i wysokiej pozycji przed pierwszym wyścigiem, ale już niedługo każdy będzie musiał wyłożyć karty na stół 

Komentarze

Tina
22 lutego 2021 12:56
Wygląda świetnie. Oby był szybszy niż poprzednik
Pinki
22 lutego 2021 15:02
Ładny jest, ale zobaczymy jak spisze się na torze.