Paula Lazarek

Robert Kubica i Orlen Team WRT zaliczyli udany przejazd w wyścigu na torze Monza!

Robert Kubica i zespół ORLEN Team WRT powiększyli przewagę w klasyfikacji generalnej kategorii LMP2 w European Le Mans Series. Teraz przed polskim kierowcą przygotowania do kultowego 24h Le Mans, który zostanie rozegrany w dniach 21-22 sierpnia.

Dzięki rewelacyjnemu przejazdowi Roberta Kubicy belgijski zespół ORLEN Team WRT przez pewien czas utrzymywał się na trzecim miejscu w stawce LMP2 w trakcie kolejnego wyścigu długodystansowego z serii European Le Mans. Ostatecznie zmagania na słynnym Autodromo Nazionale di Monza zakończył jednak poza podium. Jednocześnie zdobył punkty za trzecią lokatę, bo tuż przed nim uplasowała się załoga startująca w ELMS gościnnie. 

W niedzielę na torze Monza zespół Roberta Kubicy miał odpierać ataki rosyjskiego teamu G-Drive Racing, który po sobotnich kwalifikacjach startował z pole position. W czasie wyścigu działo się bardzo dużo. Najlepsze tempo miały ekipy G-Drive i właśnie ORLEN Team WRT. 

Ostatecznie jednak kluczowa okazała się strategia, a Monza – tor nazywany przez kierowców świątynią szybkości – po raz kolejny potwierdził, jak ważny w wyścigach długodystansowych jest bilans wpadek. Po problemach w trakcie neutralizacji i licznych przewinieniach załoga G-Drive została zdublowana i wypadła z pierwszej dziesiątki. 

Kubica odbierał stery prototypu od zaczynającego w niedzielę w barwach ORLEN Team WRT Chińczyka Yifei Ye na 6. pozycji. Dzięki świetnej postawie Polak odrobił aż 18 sekund straty do załogi ekipy BHK Motorsport i oddawał stery Oreki 07-Gibson Louisowi Deletrazowi na 3. miejscu. Podczas ostatniej serii pit stopów Szwajcar dał się jednak wyprzedzić ekipie JOTA i spadł na 4. lokatę. 

To był dość skomplikowany i chaotyczny wyścig. Po początkowych problemach związanych z pojawieniem się samochodu bezpieczeństwa później udało nam się utrzymać dobre tempo i przez długą chwilę wydawało się, że uda nam się zdobyć miejsce na podium. Nie mieliśmy jednak szczęścia z pit stopami i ostatecznie spadliśmy na 4. lokatę. Samochód spisywał się jednak dobrze i z tego możemy być zadowoleni. W najbliższych tygodniach skupię się na obowiązkach w Alfa Romeo Racing ORLEN i 24h Le Mans. Udział w słynnym maratonie będzie dla mnie ogromną przygodą i wyzwaniem, do którego należy podejść z respektem – wskazuje Robert Kubica. 

W kategorii LMP2 zwyciężył w niedzielę team Panis Racing przed United Autosports. Ostatnie miejsce na podium przypadło wspomnianej załodze JOTA. Zespół Kubicy powiększył przewagę nad drugim w klasyfikacji G-Drive Racing do 11 punktów. Do końca mistrzostw pozostają już tylko dwie rundy, zatem powiększenie przewagi na tym etapie zmagań może mieć decydujące znaczenie. Teraz przed ORLEN Team WRT przygotowania do kultowego 24h Le Mans, który odbędzie się w dniach 21-22 sierpnia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze