Karolina Chojnacka

Restomod Maserati Shamal może stać się rzeczywistością

Pamiętacie Maserati Shamal? W porządku, może nie pamiętacie, ale Maserati z pewnością o nim nie zapomniało.

Maserati zapowiedziało zbudowanie zmodyfikowanej wersji Shamala.

Wszystko, co mamy to kilka renderingów opublikowanych na Instagramie, ale Maserati uchyliło rąbka tajemnicy w swoim poście. Firma nazywa ten projekt „Rekall”.

Jeśli Maserati sobie z nim poradzi, otrzymamy Shamala science fiction, pełnego nowoczesnych udogodnień technologicznych i epickiego designu w stylu retro.

Przeczytaj też: Cudny koncept Maserati Quattroporte Ermenegildo Zegna

Krótka lekcja historii. Shamal to niezwykle rzadkie Maserati, które było sprzedawane od wczesnych do połowy lat 90-tych. Został zaprojektowany częściowo przez Marcello Gandiniego, słynnego włoskiego projektanta samochodów, który ma w swoim CV Miurę, Countacha i wiele innych znanych projektów. Moc Shamala pochodziła z 3,2-litrowego silnika V8 z podwójnym turbodoładowaniem.

Przeczytaj też: Historia marki Maserati

Te wizualizacje przedstawiają głęboko zmienionego Shamala. I chociaż pozostawiono pudełkowate i ostre krawędzie, wiele elementów samochodu zostało poprawionych. Zmiany najbardziej widoczne są w środku, gdzie Maserati pokazuje całkowicie cyfrowy zestaw wskaźników i kilka przestronnych foteli.

Chciałybyśmy zobaczyć, jak Maserati zmieni ten projekt w rzeczywistość, więc jeśli jesteś kimś, kto kupiłby zmodyfikowanego Shamala, powiedz to teraz. Bo, jak zaznaczyło Maserati, bez wyraźnego zainteresowania potencjalnych klientów projekt pozostanie tylko projektem.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze