Restomod Maserati Shamal może stać się rzeczywistością

25 listopada 2020
5
Pamiętacie Maserati Shamal? W porządku, może nie pamiętacie, ale Maserati z pewnością o nim nie zapomniało.

Maserati zapowiedziało zbudowanie zmodyfikowanej wersji Shamala.

Wszystko, co mamy to kilka renderingów opublikowanych na Instagramie, ale Maserati uchyliło rąbka tajemnicy w swoim poście. Firma nazywa ten projekt „Rekall”.

Jeśli Maserati sobie z nim poradzi, otrzymamy Shamala science fiction, pełnego nowoczesnych udogodnień technologicznych i epickiego designu w stylu retro.

Przeczytaj też: Cudny koncept Maserati Quattroporte Ermenegildo Zegna

Krótka lekcja historii. Shamal to niezwykle rzadkie Maserati, które było sprzedawane od wczesnych do połowy lat 90-tych. Został zaprojektowany częściowo przez Marcello Gandiniego, słynnego włoskiego projektanta samochodów, który ma w swoim CV Miurę, Countacha i wiele innych znanych projektów. Moc Shamala pochodziła z 3,2-litrowego silnika V8 z podwójnym turbodoładowaniem.

Przeczytaj też: Historia marki Maserati

Te wizualizacje przedstawiają głęboko zmienionego Shamala. I chociaż pozostawiono pudełkowate i ostre krawędzie, wiele elementów samochodu zostało poprawionych. Zmiany najbardziej widoczne są w środku, gdzie Maserati pokazuje całkowicie cyfrowy zestaw wskaźników i kilka przestronnych foteli.

Chciałybyśmy zobaczyć, jak Maserati zmieni ten projekt w rzeczywistość, więc jeśli jesteś kimś, kto kupiłby zmodyfikowanego Shamala, powiedz to teraz. Bo, jak zaznaczyło Maserati, bez wyraźnego zainteresowania potencjalnych klientów projekt pozostanie tylko projektem.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!