Nowa Dacia Spring Electric – uniwersalne, elektryczne auto na każdą kieszeń?

Dacia właśnie zaprezentowała model Spring Electric w wersji produkcyjnej, wraz z dwoma wariantami na potrzeby nowych rodzajów mobilności: wersji przystosowanej do car sharingu oraz wersji dostawczej Cargo do bezemisyjnych dostaw „ostatniego kilometra”.

Dacia Spring Electric to najtańszy dostępny obecnie na rynku miejski samochód elektryczny. Wg producenta samochód dysponuje przestronnym wnętrzem, prostym i niezawodnym silnikiem elektrycznym i zasięgiem, który daje poczucie bezpieczeństwa.

Projektanci poświęcili szczególnie dużo uwagi oświetleniu. Z przodu zastosowano w pełni ledowe reflektory, podzielone na dwie części: linia pozioma u góry oraz cztery wyraziste elementy wbudowane w zderzak. Z tyłu cztery światła, również w 100% z diodami LED, tworzą kształt podwójnej litery Y. Ich charakterystyczny układ zapowiada nową stylistykę przyszłych modeli Dacii.Lekka i kompaktowa wersja seryjna Dacii Spring będzie mieć zasięg około 200 km zgodnie z WLTP.

Nowa Dacia Spring Electric - uniwersalne, elektryczne auto na każdą kieszeń?

Zamówienia na Nową Dacię Spring Electric będzie można składać już na wiosnę 2021 roku.

Nowa Dacia Spring Electric - uniwersalne, elektryczne auto na każdą kieszeń?

Elektromobilność stopniowo wkracza do naszego codziennego życia. Grupa Renault i Alians są pionierami elektromobilności i dysponują unikatowym w skali świata, dziesięcioletnim doświadczeniem w tym zakresie. W Europie co piąty samochód elektryczny to samochód Grupy Renault. Ponad 30 000 pracowników zostało odpowiednio przeszkolonych w zakresie specyfiki samochodów elektrycznych.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze