Renault zawiesza działalność w Rosji. Francuski producent nagle zmienił zdanie

Renault poinformowało, że ze skutkiem natychmiastowym wstrzymuje swoją działalność na terenie Rosji. To dość zaskakująca decyzja, bo na początku tego tygodnia francuski producent uruchomił fabrykę pod Moskwą, gdzie produkowana jest między innymi Dacia Duster.

W środę późnym wieczorem Renault wydało oświadczenie, w którym poinformowało o zawieszeniu wszelkich aktywności gospodarczych na terenie Rosji ze skutkiem natychmiastowym. Oznacza to, że Renault nie będzie już produkować samochodów w swojej fabryce pod Moskwą, a w kwestii spółki AvtoVAZ, w której francuski producent ma 68% udziałów, „rozważane są wszelkie możliwe opcje”. Decyzję podjęła rada dyrektorów spółki.

Decyzja Renault pojawiła się krótko po tym, jak o opuszczenie rosyjskiego rynku przez francuskie firmy i koncerny zaapelował prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski. Wcześniej oskarżył te przedsiębiorstwa o finansowanie wojny.

Przypomnijmy, że jeszcze kilka dni temu Renault nie zamierzało zawieszać swojej działalności w Rosji. Wręcz przeciwnie, w poniedziałek okazało się, że po krótkiej przerwie samochody marki Renault znów będą produkowane w fabryce pod Moskwą.

W związku z zawieszeniem działalności w Rosji, Renault zrewidowało swoje prognozy finansowe na 2022 rok. Marża operacyjna zmniejszy się z ponad 4 do 3%, a operacyjne przepływy pieniężne już nie będą wynosiły ponad miliarda dolarów, ale, jak pisze spółka, będą „na plusie”.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze