Renault wspiera wyprawę na Mount Everest

Renault wspiera wyprawę na najwyższą górę świata w 60. rocznicę jej zdobycia. Trasę pionierów pokona Piotr Cieszewski, pasjonat gór, który chce w ten sposób uczcić tę najważniejszą datę w historii podboju Himalajów.

Piotr Cieszewski, miłośnik historii himalaizmu, chce opisać swoje doświadczenia, porównując je z pierwszymi zdobywcami, gdy sprzęt i odzież były gorszej jakości od tego, jakie obecnie posiada przeciętnie wyposażony turysta. Mieszkający w Warszawie sopocianin ma już na swoim koncie kilka zdobytych szczytów: Mont Blanc (4810 m), Elbrus (5642 m), Kilimandżaro (5895 m) i Aconcagui (6962 m).

Piotr Cieszewski wraz z żoną Eweliną tuż przed wylotem
fot. Renault

Obecnie Piotr Cieszewski, który dołączył do międzynarodowej wyprawy, zmierza w kierunku Lobuche. Zdobycie tego szczytu pomoże w przyzwyczajeniu organizmu do dużych wysokości. Kolejnym etapem będzie dotarcie do bazy pod Mount Everest. Do tego momentu wyprawy Piotrowi będzie towarzyszyła jego żona Ewelina. Członkowie wyprawy pokonają drogę pierwszych zdobywców, od strony nepalskiej przez Przełęcz Południową. Atak na szczyt został zaplanowany między 15 a 25 maja.

 

Relacje na stronie: www.everest60lat.pl

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze