Renault Twingo znika z rynku!

Co prawda Renault nie ogłosiło przedwczesnego zakończenia produkcji tego sympatycznego mieszczucha, ale model zostaje wycofany ze sprzedaży w Polsce.

Zniknięcie Twingo z polskiego rynku może być dla was zaskoczeniem, ale liczby są dla tego modelu nieubłagane. W całym zeszłym roku Renault sprzedało w naszym kraju zaledwie 182 sztuki, co poddaje w wątpliwość sens posiadania go w ofercie. Dla porównania Clio sprzedało się w 2018 roku 8353 egzemplarzy, co dało mu 12. miejsce na naszym rynku wśród samochodów nowych.

Trzecia generacja Twingo została zaprezentowana w 2014 roku. W ramach ograniczenia kosztów auto powstało we współpracy z Daimlerem, przez co francuski model stał się bliźniakiem Smarta ForTwo i ForFour. Jego nietypową cechą jest umieszczenie silnika z tyłu pod podłogą bagażnika i napęd na tylne koła. Pozwoliło to na uzyskanie wyjątkowej zwrotności oraz bardzo małej średnicy zawracania (8,59 m). Auto początkowo oferowano z wolnossącym silnikiem 1.0 SCe o mocy 71 KM oraz turbodoładowanym 0.9 TCe, rozwijającym 90 KM. Później do oferty dołączyła jego wzmocniona wersja GT o mocy 110 KM.

Według cennika na oficjalnej stronie Renault, Twingo można jeszcze kupić w Polsce. Dostępny jest tylko podstawowy silnik oraz dwie wersje wyposażenia – Life (36 600 zł) oraz Zen (38 600 zł). Jeśli jesteście ciekawi naszych wrażeń z jazdy tym francuskim mieszczuchem, to tutaj znajdziecie nasz test.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

W programie 'Zakup kontrolowany' można było zobaczyć co jest przyczyna takiego stanu rzeczy.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze