Renault Polska wspiera działania PCK w walce z COVID-19

Renault Polska razem z Polskim Czerwonym Krzyżem przyłącza się do pomocy najbardziej potrzebującym w trudnym okresie walki z COVID-19 w Polsce, użyczając 9 samochodów, które będą wykorzystywane w ramach działań pomocowych realizowanych przez PCK w różnych miastach Polski.

W czasie kryzysu związanego z COVID-19 Grupa Renault stara się włączać w różne działania pomocowe na całym świecie w postaci darowizn, użyczenia samochodów, a także projektów, których celem jest produkcja sprzętu niezbędnego do walki z rozprzestrzenianiem się wirusa i pomocy chorym.

W Polsce Renault użyczy Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi samochody, które jeszcze przed świętami trafią do oddziałów PCK zlokalizowanych w czterech miastach w Polsce. Częścią użyczanej floty są zarówno modele osobowe, dostawcze jak i samochód dostawczy typu izoterma. Samochody posłużą do przewozu i dostarczania żywności, środków czystości oraz chemii gospodarczej do osób starszych lub osób będących w kwarantannie. Będą też wykorzystywane do dostawy sprzętu medycznego (m.in. maseczek, płynów dezynfekujących, przyłbic) dla szpitali i lokalnych władz.

Przeczytaj także: Fabryka Toyoty w Polsce wspiera działania na rzecz walki z koronawirusem

Miasta i poszczególne modele

  • Zielona Góra: Renault Megane, Renault Trafic bus oraz Renault Trafic furgon
  • Kielce: Megane Grandtour
  • Szczecin: Renault Kangoo oraz Kangoo Express
  • Lublin: Renault Megane GrandCoupe, RenaultTrafic SpaceClass oraz Renault Trafic Izoterma

Zobacz: Opel, Peugeot i Citroen w walce z COVID-19

Polski Czerwony Krzyż od początku pandemii wspiera osoby w kwarantannie oraz dostarcza pomoc dla seniorów. Na co dzień pod swoją opieką ma prawie 120 tys. osób z rodzin potrzebujących, którym świadczy różnego rodzaju pomoc. 5 000 sióstr PCK opiekuje się 16 000 seniorami. 19 Grup Ratownictwa PCK wspiera władze lokalne, dostarczając pomoc do szpitali i instytucji. Są również w gotowości do budowy miejsc tymczasowego pobytu dla osób zarażonych COVID-19.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze