Renault Arkana – nowy, globalny crossover

Renault już za kilka dni pokaże zupełnie nowy model, na temat którego nie zdradza niemal żadnych informacji. Ale my już wiemy co nieco na temat Arkana.

Nazwa nowego modelu Renault wywodzi się od łacińskiego słowa „arcanum”, które oznacza tajemnicę. Było ono używane w kontekście wydarzeń o wyjątkowym znaczeniu. „Arkana” ma podkreślać wyjątkowość i magnetyzm nowego crossovera.

Auto, należące do segmentu C, zobaczymy po raz pierwszy na salonie samochodowym w Moskwie, 29 sierpnia. W sprzedaży pojawi się dopiero w przyszłym roku, najpierw w Rosji, a później będzie wprowadzane na kolejne rynki.

Tyle zdradził producent w komunikacie prasowym, ale my możemy nieco bardziej uchylić rąbka tajemnicy. Od pewnego czasu Renault testuje crossovera w stylu coupe, którego zamaskowane zdjęcia można znaleźć w sieci. To niewątpliwie przedprodukcyjne wersje Arkany.

Wiemy też co nieco na temat stylistyki nowego modelu. Renault podkreśla, że auto będzie się wyróżniało „unikalnym designem”, ale udostępnione zdjęcie jednoznacznie wskazuje na tylne światła w stylu obecnych modeli francuskiego producenta. Jedyną różnicą jest połączenie pasków świetlnych. Wygląd przodu natomiast producent zdradził już wcześniej, publikując tajemniczą grafikę. Wnioskować z niej możemy, że Arkana będzie mieć muskularny przód ze światłami wzorowanymi na tych w Megane i Talismanie.

Najnowsze

Udaremniona próba kradzieży motocykla

Pewnemu kierowcy udało się przepędzić dwóch złodziei, którzy nieudolnie próbowali odjechać cudzym motocyklem.

Dwóch podejrzanych osobników podjechało na skuterze do zaparkowanego przy ulicy motocykla i jeden z nich próbował go uruchomić. Wyraźnie miał z tym problemy, co zauważył przejeżdżający kierowca, który zatrzymał się i wysiadł z auta. Drugi motocyklista zastraszył go jednak nożem.

Po krótkiej chwili kierowca powrócił i tym razem to on był górą. Zobaczcie zresztą sami.

Najnowsze

Lamborghini Aventador S pluje ogniem ku uciesze tłumu

Każde Lamborghini Aventador ma siłę przyciągania tłumów, gdziekolwiek się pojawi. Tym bardziej mocno stuningowane egzemplarze, jak ten na nagraniu.

Właściciel tego fioletowego Aventadora S pojawił się najwyraźniej z okazji jakiegoś eventu organizowanego w Wiedniu. Tym bardziej nie dziwi tłum gapiów, który otoczył tego włoskiego supercara i domagał się małego show. Właściciel nie dał się długo namawiać.

Lamborghini Aventador S korzysta z dobrze znanego silnika V12 o pojemności 6,5 l i wzmocnionego do 740 KM. Już seryjnie brzmi on niesamowicie i potrafi plunąć ogniem z rury. Co potrafi ten egzemplarz z wydechem zaprojektowanym przez Capristo, możecie przekonać się oglądając nagranie. Podkręćcie głośniki.

Najnowsze

Kierowca SUV-a nie wycelował w zjazd

Do bardzo dziwnego wypadku doszło w San Francisco, kiedy jeden z kierowców próbował opuścić wielopasmową ulicę.

Oglądając to nagranie trudno wskazać co mogło być przyczyną wypadku. Kierujący SUV-em nie jechał zbyt szybko i przed skrętem sygnalizował swój zamiar kierunkowskazem. Dlaczego zatem wjechał w betonowy słup?

Pomijając zagapienie się, albo jakiś nagły problem zdrowotny, przyczyną mogła być nieuważna jazda. Kierujący SUV-em mógł nie spodziewać się, że ten zjazd będzie wymagał tak ostrego skręcenia kierownicą. Tor jazdy wskazuje na chęć łagodnego zjechania i zabrakło refleksu oraz umiejętności, aby natychmiast skorygować swój błąd.

Najnowsze

Zuzanna Ścibior wystartuje na quadzie w rajdzie enduro!

"Przecieram nowe szlaki - tym razem czas na długie i piękne odcinki po podlaskich terenach rajdu enduro" - tak zapowiada swój start Zuzia Ścibior podczas 7 i 8 rundy Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski w enduro.

„Sezon quadowy powoli dobiega końca. Aby miłym i ciekawym akcentem zakończyć tegoroczne wakacje wybieram się na zawody enduro do miejscowości Romanówka, w której to równe 14 lat temu rozpoczęła się moja przygoda z quadami. Zawody organizowane są przez Klub Motorowy Quercus. Rajd odbędzie się w najbliższy weekend 25-26.08.

Poszerzanie horyzontu i próbowanie wszystkiego, co związane z quadami to mój aktualny kierunek, a marzeniem jest, aby pozostać w tym sporcie jak najdłużej. 

W rajdach enduro jeszcze nigdy nie startowałam, bedzie to mój pierwszy rajd tego typu. Wystartuje na quadzie Yamaha YFZ 450 w klasie Quad Open. Oczywiście rywalizować będę z mężczyznami. Będę jedyną kobietą startującą na quadzie.

Czym rajd enduro różni się od poprzednich wyścigów? Enduro to dyscyplina przede wszystkim długodystansowa. Jedno okrążenie składa się z trzech odcinków specjalnych, dwóch punktów PKC z serwisami oraz dojazdówek. Same dojazdówki liczą ponad 30 km, a odcinki specjalne to 3 km, tzn.: testy cross, enduro oraz extreme. Zawody są dwudniowe. Pierwszego dnia, w sobotę, zawodnicy zrobią około 5 okrążeń, czyli 200 km, natomiast w niedzielę przejadą o jedno okrążenie mniej. W porównaniu do quadcrossu to jednak spory dystans. Ale przygotowanie quada jak i również rozłożenie sił w enduro jest zupełnie inne niż w dyscyplinach krótkodystansowych. Takie są zasady tej dyscypliny.

W sporcie motorowym nie działam tylko jako zawodnik. Od niedawna otworzyłam swój kanał na You Tubie pod nazwą Zuza Ścibior Quad Racing poprzez który chciałabym rozpowszechnić świat quadów w Polsce. Będziecie mogli znaleźć na nim wiele ciekawych materiałów od vlogów z zawodów, po wywiady, aż do samych szkoleń z jazdy i doboru quada. Jest to projekt związany z wieloma wątkami i mam nadzieję, iż wkrótce będziecie mogli zobaczyć kolejne efekty mojej pracy. Na kanale już w przyszłym tygodniu zostanie opublikowany film jako relacja z 7 i 8 rundy enduro z Romanówki. Zapraszam do oglądania!

Lista planów jeszcze na ten sezon jest bardzo szeroka i będę musiała postarać się mocno, aby je zrealizować, bo czasu jest już naprawdę mało. Chciałabym wystartować między innymi 29.09 w Czechach w klasie kobiet. Ponownie wraca klasa kobiet u naszych południowych sąsiadów w quadcrossie i właśnie na tych zawodach będzie ponad 20 zawodniczek, które wystartują w jednej klasie. Zawody mogą przejść do historii. Jeszcze tak liczebnej klasy kobiet w żadnym kraju nie było. Będę walczyła tam o podium!

Kolejne plany to działanie w sferze szkoleń quadowych jak i również naszej polskiej reprezentacji quadowców na Pucharze Narodów w Danii. Więcej informacji już wkrótce na moim fanapage’u.

Sporty quadowe wiążą się z coraz lepszym rozgłosem i zdobywają nowe grupy odbiorców. Jedną z najnowszych informacji jest ta, że firma AmeriGas (dostawca gazu płynnego) została głównym sponsorem nagród za pierwsze miejsca oraz gadżety dla wszystkich zawodników tegorocznego rajdu enduro w Romanówce.”

Zapraszamy na kanały Zuzanny:

Profil Zuzi na Facebooku

Świetny kanał Zuzi na You Tube

Najnowsze