Renault Arkana – nowy, globalny crossover

Renault już za kilka dni pokaże zupełnie nowy model, na temat którego nie zdradza niemal żadnych informacji. Ale my już wiemy co nieco na temat Arkana.

Nazwa nowego modelu Renault wywodzi się od łacińskiego słowa „arcanum”, które oznacza tajemnicę. Było ono używane w kontekście wydarzeń o wyjątkowym znaczeniu. „Arkana” ma podkreślać wyjątkowość i magnetyzm nowego crossovera.

Auto, należące do segmentu C, zobaczymy po raz pierwszy na salonie samochodowym w Moskwie, 29 sierpnia. W sprzedaży pojawi się dopiero w przyszłym roku, najpierw w Rosji, a później będzie wprowadzane na kolejne rynki.

Tyle zdradził producent w komunikacie prasowym, ale my możemy nieco bardziej uchylić rąbka tajemnicy. Od pewnego czasu Renault testuje crossovera w stylu coupe, którego zamaskowane zdjęcia można znaleźć w sieci. To niewątpliwie przedprodukcyjne wersje Arkany.

Wiemy też co nieco na temat stylistyki nowego modelu. Renault podkreśla, że auto będzie się wyróżniało „unikalnym designem”, ale udostępnione zdjęcie jednoznacznie wskazuje na tylne światła w stylu obecnych modeli francuskiego producenta. Jedyną różnicą jest połączenie pasków świetlnych. Wygląd przodu natomiast producent zdradził już wcześniej, publikując tajemniczą grafikę. Wnioskować z niej możemy, że Arkana będzie mieć muskularny przód ze światłami wzorowanymi na tych w Megane i Talismanie.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze