Relacja ze zlotu motocyklowego Amazons – galeria

20 maja w Błędowie koło Grójca rozpoczął się zlot motocyklowy, zorganizowany przez kobiecy klub motocyklowy Amazons WMC Chapter Poland. Wydarzenie o tyle szczególne, że jednocześnie klub obchodził swoje 10-lecie istnienia na terenie Polski.

O klubie Amazons przeczytasz więcej tutaj. Relację z zeszłorocznego zlotu zobaczysz tu.

Kobiecy klub motocyklowy Amazons WMC organizuje zloty nie tylko dla pań.
fot. Dorota Doris Narolewska

Mimo, że oficjalnie brama wjazdowa na teren zlotu była otwarta od godziny 16, to niektórzy zlotowicze przyjeżdżali i zajmowali „miejscówki” na polu namiotowym już 5 godzin wcześniej. Zjechały motocykle z rejestracjami z całej Polski, m.in. z takich miast jak Łódź, Warszawa, Kraków, Wrocław, Lublin, Poznań, Zielona Góra, Olsztyn, Gdańsk.

Ogromne pole namiotowe, strzeżony parking dla motocykli, a przede wszystkim, cudowna pogoda w tamten majowy weekend, pozwoliła uczestnikom zlotu poczuć się naprawdę komfortowo.

Wieczorne koncerty zespołów rockowych podrywały do tańca, a oprawa muzyczna Saurona umilała czas zlotowiczom w dzień i w przerwach miedzy koncertami. Występy artystyczne Żaklin, duetu erotycznego czy dziewczyn tańczących taniec brazylijski rozgrzewały licznie zgromadzoną pod sceną publiczność.

Poza atrakcjami muzycznymi oraz paradą motocyklową po okolicy, rozegrane zostały  również ciekawe konkursy: jaka to melodia, i – co się cieszyło największą popularnością – karaoke. Chętnych z piosenki na piosenkę przybywało, wiec było i zabawnie i głośno i bardzo „śpiewająco”.

Liczne konkurencje, typu bieg w szpilkach / płetwach, strzelanie z procy, czy tradycyjne już „szukanie igły w stogu siana” podnosiły tylko poziom dobrego humoru wśród uczestników zabawy. Warto podkreślić, że praktycznie każdy biorący udział w jednym z konkursów mógł liczyć na drobny upominek, a zwycięzcy otrzymywali bardzo atrakcyjne nagrody, takie jak kaski, kurtki, spodnie, czy rękawice motocyklowe. Dzięki licznym sponsorom, którzy wsparli imprezę finansowo lub rzeczowo, wielu zlotowiczów wróciło do domu z nowym, motocyklowym gadżetem.

Wyjazd na paradę.
fot. Dorota Doris Narolewska
Wydarzeniu patronowała Motocaina.pl
fot. Dorota Doris Narolewska

Z okazji jubileuszu polskiego chapteru Amazons WMC, na zlot przyjechały również założycielki Amazons z USA, które swoją obecnością uświetniły obchody i sprawiły, że wielu uczestników mogło osobiście poznać oficerów klubu macierzystego, a także wypić z nimi „zdrowie klubu”. Obecne były również sympatyczne motocyklistki z litewskiego klubu VĒJŲ LAUMĒS oraz liczna ekipa szalonych Nomadek z Amazons WMC Chapter Nomads.

Hucznie obchodzono jubileusz istnienia klubu.
fot. Dorota Doris Narolewska
Imprezie towarzyszyły liczne zabawy i konkursy.
fot. Dorota Doris Narolewska

Choć pogoda nie zapowiadała się najlepiej, to Amazonkom udało się wyczarować cudne słońce. Zimne piwko pod parasolem, ciepła kiełbaska z grilla, czy też inne pyszności oferowane w pobliskim gospodarstwie agroturystycznym dodatkowo uprzyjemniły pobyt.

Jak było na zlocie? Jeśli widzi się uśmiechniętych motocyklistów, którzy przyjeżdżają co roku i to w coraz większym gronie, a później bardzo mile wspominają te kilka amazońskich dni, to wniosek nasuwa się tylko jeden. Kobieca wrażliwość i skrupulatność, to domena dziewczyn z Amazons WMC – ich zloty zawsze są na wysokim poziomie, a każdy czuje się na nim po prostu dobrze.

Dodam tylko, że – szacunkowo – przez zlot „przewinęło się” ok. 500 motocyklistów! Z roku na rok jest ich coraz więcej.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze