Relacja z I rundy Motocaina Cup 2013 – galeria zdjęć

Czym byłaby zdrowa rywalizacja bez ogromnej porcji adrenaliny i niepewności o miejsce na podium do samego końca? Relacjonujemy I rundę Kartingowego Pucharu Kobiet - Motocaina Cup 2013.

Przebieg pierwszej rundy III edycji Motocaina Cup na torze F1 Karting w Warszawie niewiele różnił się od powyższego opisu: były nerwy, napięcie, wiele zaskakujących zwrotów akcji, a wszystko to w atmosferze zdrowego, kobiecego współzawodnictwa.

Na porannej odprawie stawiło się 28 zawodniczek – wszystkie panie, bez wyjątku, z optymistycznym nastawieniem rozpoczęły przygotowania do treningów. Wielu z nich towarzyszyli najbliżsi, członkowie rodziny, czy partnerzy życiowi. Tak gorący doping z pewnością motywował wszystkie zawodniczki do tego, by stanąć na wysokości zadania i osiągnąć jak najlepsze wyniki. Po raz pierwszy w 3-letniej historii zawodów pojawiła się klasa Amator, w której mogły sprawdzić się panie nie uczestniczące do tej pory w Motocaina Cup. Chętnych nie brakowało, a nowicjuszki z entuzjazmem podjęły się rywalizacji z klasą profesjonalną. Miło było zobaczyć tyle nowych kobiet zainteresowanych kartingiem, które podejmowały równą walkę z dotychczasowymi liderkami naszych wyścigów. Poza klasą amatorską, panie startowały także w klasach: gość (z licencją kartingową) i profesjonalną (uczestniczki przynajmniej jednego Motocaina Cup).

Tuż przed startem wyścigu.
fot. Jan Zagrodzki, janzagrodzki.com

Wśród kibiców pojawiło się wielu dziennikarzy, czego przykładem może być obecność wysłanników m.in. Orange Sport, Terenwizja.pl, czy Sport.pl. Wszyscy obecni mieli możliwość śledzenia na bieżąco wyników przejazdów, dzięki ekranom rejestrującym czasy na torze. Warto dodać, że niektóre zawodniczki osiągały naprawdę imponujące czasy, porównywalne z najlepszymi wynikami osiągniętymi na torze. To zapowiadało niesamowitą walkę w poszczególnych finałach.

Jak zwykle najwięcej adrenaliny wydzieliło się zawodniczkom podczas wyścigu. Jak to w sporcie motorowym – kwalifikacje zdecydowały o miejscach na polach startowych, ale w ostatecznej rozgrywce na wyniku zaważyło kilka czynników: umiejętności szybkiego startu, odparcie ataków nadjeżdżających za plecami i szykujących się do wyprzedzania zawodniczek, wytrzymanie presji i tempa jazdy podczas 10 okrążeń liczącego blisko 600 metrów toru. Na podium stanęły panie w poszczególnych klasach, otrzymując nagrody rzeczowe oraz puchary. Dodatkowo organizatorzy – motocaina.pl i F1 Karting – oraz partnerzy zawodów, ufundowali 5 nagród dodatkowych, nie związanych z miejscami na podium.

Ostatecznie w klasie Amator triumfowała Wiktoria Strycharz – plasując się w kwalifikacjach czasowych tuż za dwoma najszybszymi zawodniczkami pucharu (Anną Leśniak i Patrycją Białorucką) – to pozytywne zaskoczenie i odkrycie nowego talentu kartingowego! Wiktoria wyprzedziła w swojej klasie 13-letnią Marysię Górską, która przyjechała do nas aż z okolic Wrocławia oraz równie szybką Karolinę Walny.

Ciekawostki III edycji Motocaina Cup:

  • najmłodsza uczestniczka zawodów ma 11 lat;
  • najdłuższą drogę przebyły zawodniczki z Wrocławia i Zielonej Góry;
  • najszybszy czas okrążenia jest blisku najlepszym wynikom toru F1 Karting;
  • wśród zawodniczek znalazła się matka z córką oraz dwie siostry.

W klasie profesjonalnej zwyciężyła Anna Leśniak, która swoją postawą udowadnia, że trening czyni mistrza. Zawodniczka ta startuje od początku organizacji Motocaina Cup i za każdym razem osiąga coraz lepsze wyniki. Po raz pierwszy zwyciężyła w swojej klasie, czego gratulujemy! Wyprzedziła Patrycję Białorucką (2 miejsce), młodziutką zawodniczkę, która przygotowywała się do zawodów wspólnie z mamą – Izą Białorucką (7 miejsce), jednak tym razem córka okazała się lepsza. Na trzecim miejscu uplasowała się Eliza Gałązka, która konsekwentną, momentami nieco agresywną jazdą, pięła się po miejsce na podium.

Nie obyło się bez kar czasowych za ignorowanie poleceń sędziów – jak na każdych zawodach, dyscyplina na torze wobec poleceń sędziów musi być, a ich decyzje muszą być respektowane. Tym niemniej całość rywalizacji upłynęła w duchu sportowej konkurencji, a panie wysiadały z gokartów z uśmiechami i zadowoleniem na twarzy.

Wszystkim zawodniczkom gratulujemy entuzjazmu, determinacji i woli walki oraz bardzo dziękujemy za udział w Motocaina Cup – mamy nadzieję, że zobaczymy się kolejnym razem, podczas II rundy 16 marca na torze Grand Prix.

Zawodniczki Motocaina Cup 2013.
fot. Jan Zagrodzki, janzagrodzki.com

 

Wyniki I rundy zamieszczone są tutaj.

Relacja telewizji Orange Sport dostępna tutaj.

Zdjęcia Sport.pl do przejrzenia tutaj

Nagrodami podczas I rundy były m.in: treningi motocyklowe (na asfalcie lub offroad, również dla pań bez kat. A oraz nieletnich) od Wyższej Szkoły Jazdy Paramoto, zestawy kosmetyków samochodowych od Sonax, vouchery na jazdy gokartem od F1 Karting, zestawy do pielęgnacji włosów firmy Schwarzkopf od Atelier Stylissimo, zabiegi kosmetyczne i upiększające od Arte of Beauty (Beata Walas), a także książki prezenterów programu Top Gear, plecaki Bridgestone, pen drive’y marek motoryzacyjnych, magazyny Ramp, odtwarzacz mp4 od Motocaina.pl.

Zawodniczki otrzymały także kupony zniżkowe 25% na zabiegi w Arte of Beauty, na koloryzację włosów (10%) od Atelier Stylissmo, 10% za zakupy w sklepie www.kartshop.pl.

Nagrodą główną, finałową, w Motocaina Cup będzie – dla zwyciężczyń w poszczególnych klasach – udział w dniu z zawodowym zespołem kartingowym Rotax i jazda testowa gokartem CRG ufundowana przez Rotax oraz – tradycyjnie już – wiele innych cennych nagród.

Dziękujemy patronom medialnym: F1zone.pl, www.polskikarting.com.pl i innym mediom publikującym informacje o udziele kobiet w sporcie mototorowym, za wsparcie.

Partnerzy:

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze