Relacja z V eliminacji Motocaina Cup - wyniki i galeria

11 marca 2011
151
8 marca, w Dzień Kobiet, na torze N-Gine Grand Prix, odbył się finał Kartingowego Pucharu Kobiet Motocaina Cup. Znamy już zwyciężczynie zawodów, osobę która pojedzie na Grand Prix Formuły 1! To nagroda ufundowana przez partnera zawodów Renault Polska.
Loading module...

 

Monika Jaworska - triumfatorka dwóch ostatnich eliminacji.
fot. Motocaina

Finałowa eliminacja upłynęła w wyjątkowo spokojnej atmosferze. Do uczestnictwa w rostrzygającej rundzie zgłosiły się 24 najbardziej zdeterminowane zawodniczki, które już od początku treningów były w wyraźnie świetnej formie. Większość z pań - nawet ku swojemu zaskoczeniu - znacząco poprawiła swoje czasy. Rację bytu ma stara zasada - ćwiczenie czyni mistrza.

Podczas kwalifikacji, w klasie gość, wystartował Łukasz Byśkiniewicz z TVN Turbo (ekipa kręciła materiał z naszego finału), który chciał na własnej skórze poczuć przewidywaną przez uczestniczki porażkę. Małgorzata Rdest oraz Idalia Czarnocka nie dały mu żadnych szans.

Tymczasem odkrycie IV eliminacji, młodziutka Agatka Błażewska, podczas kwalifikacji nie odnotowała porażających wyników; jechała w bardzo mocnej stawce pań, które walczyły o ustawienie do wiążącego wyścigu.

Laureatki V eliminacji Motocaina Cup
fot. Motocaina

Ostatecznie, w decydującym o zwycięstwie w całym cyklu Motocaina Cup starcie, z pierwszego pola pojechała Monika Jaworska, z drugiego Marta Paśnik, a z trzeciego Edyta Żak. W dokładnie takim samym szyku zawodniczki uplasowały się na końcowych miejscach wyścigu.

Wyniki V eliminacji
klasa Gość:
1 miejsce - Małgorzata Rdest
2 miejsce - Idalia Czarnocka

klasa Amator:
1 miejsce - Monika Jaworska
2 miejsce - Marta Paśnik
3 miejsce - Edyta Żak

Za udział w finałowej eliminacji pucharu uczestniczki otrzymały dyplomy oraz tulipany z okazji Dnia Kobiet z rąk głównego sędziego zawodów. Zwyciężczynie poszczególnych wyścigów (D, C, B) oraz laureatki klasy gość i amator, otrzymały od Renault Polska (1 miejsce klasy amator) kurs w Szkole Jazdy Renault, kolejne miejsca gadżety Renault oraz ufundowane przez sklep internetowy Rally Zone (www.rallyzone.pl) rękawiczki kartingowe renomowanej marki OMP, koszulki damskie z kolekcji Petera Solberga oraz pasy rajdowe Sabelt.

 

Punktacja w klasyfikacji generalnej puchru, zgodna z Regulaminem Motocaina Cup - punkt XII.4: "do klasyfikacji końcowej Pucharu będą zaliczone punkty z maksimum czterech najlepszych rund każdej zawodniczki rozegranych w ciągu sezonu (jedna najgorsza runda zostaje odliczona)", wygląda zatem następująco:

klasa Amator

 

Loading module...

Komentarze

Adam
11 marca 2011 12:35
Kobiety Idealne :):);*