Relacja i wypowiedzi uczestniczek szkolenia offroad

11 października 2014
Kinga Rzeszutek i Dagmara Piotrowska dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat uczestnictwa w szkoleniu Skoda Auto Szkoła Offroad.
Loading module...
Uczestniczka szkolenia Skoda Auto Szkoła Offroad.

fot. Skoda

Pełną relację ze szkolenia przeczytasz tu.

Film ze szkolenia offroadobejrzysz tu.

Kinga Rzeszutek

Niezapomniany weekend tylko z Motocainą i Skodą w roli głównej. Pierwsze zadanie to dotarcie do celu, będąc uważnym i czujnym zarówno jako kierowca jak i pasażer. Od początku zatem mogliśmy siebie poznać współpracując w grupie. Każde kolejne zadanie budziło jeszcze więcej emocji. Przy kolejnym zadaniu poznaliśmy podstawowe pojęcia z zakresu Off-Roadu oraz podstawy tej techniki jazdy.
Najwięcej stresu i skupienia wzbudził niewątpliwie konkurs tzw. "TRIAL", w którym to ćwiczyliśmy umiejętności manewru między słupkami z piłeczką. Uwieńczeniem tego emocjonalnego dnia była
przejażdżka PATROLEM i poznanie zaawansowanego już Off-Roadu. Oprócz dobrej zabawy przesłaniem szkolenia było niewątpliwie bezpieczeństwo za kierownicą. Wykwalifikowani instruktorzy oraz perfekcyjna organizacja przemawiają tylko za tym, by ponownie w tego typu szkoleniach brać udział.

Dagmara Piotrowska

Szkolenie - świetna sprawa! Przyjeżdżasz i od momentu wejścia do hotelu wszystko zostawiasz za sobą, a wszelkie problemy właściwie przestają Cię obchodzić. Spędzasz miły wieczór z nowo poznanymi
ludźmi, a następnego dnia, skoro świt zjawiacie się na szkoleniu. Do dyspozycji macie: 4 samochody (Yeti, Octavia i 2 Scouty jeszcze na czeskich blachach), trasę off-road, trial (slalom z naprawdę wąskich bramek, ustawionych pod dziwnymi kątami na zboczu wzgórza - zadanie dla cierpliwych) i wyjazd na "zwiedzanie z przewodnikiem" (roadbook). O Wasze bezpieczeństwo i rozwój umiejętności dbają bardzo sympatyczni i kompetentni instruktorzy, którzy odpowiadają na wszelkie pytania i dodają otuchy, kiedy siedzisz w Yeti na szczycie właściwie pionowej skarpy i masz z niej zjechać "na luzie", czy przejechać przez trawers pod kątem 45 stopni w stosunku do podłoża. W międzyczasie krótkie przerwy na odpoczynek i nabranie sił oraz wymianę doświadczeń. A na deser przejażdżka z Szefem Nissanem Patrolem Super Safari jako mała próbka tego, czego można doświadczyć na prawdziwej wyprawie off-road. Niesamowite przez jakie przeszkody ten samochód potrafi przejechać!. A gdzie jest za duży, tam wyśle Yeti. Szkolenie polecam z całego serca! Portalowi Motocaina chciałabym podziękować za możliwość wzięcia w nim udziału, Magdzie Wilk za troskliwą opiekę nad konkursowiczkami, a instruktorom za poświęconą uwagę, cierpliwość i całą frajdę, którą miałyśmy, kiedy oni, mimo że n-ty raz tego dnia, z entuzjazmem tłumaczyli i uczyli. Ahoj!

Loading module...

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!