Rekordowa jazda na kole – ponad 330 km/h!

Już za kilka dni odbędzie się jedenasta edycja World Wheelie Championship. Zawody polegają na jeździe z maksymalną prędkością przy użyciu jednego koła. W tym roku uczestnicy zmierzą się z rekordem wynoszącym ponad 330 km/h.

Na tegorocznej imprezie pojawi się prawie 30 najlepszych zawodników z USA, Francji, Holandii i Irlandii. Impreza odbędzie się na byłym lotnisku RAF Elvington Airfield znajdującym się w brytyjskim North Yorkshire. Organizatorem jest firma Straightliners Limited, a samo wydarzenie wpisało się już na dobre w motocyklowy kalendarz i co roku przyciąga tysiące widzów. 

Celem zawodników jest przejechanie pełnego kilometra na tylnym kole. Na mecie mierzona jest prędkość, a ten kto pojedzie najszybciej, wygrywa. Żeby nawiązać walkę z czołówką trzeba być wyposażonym w motocykl, który pojedzie przynajmniej 320 km/h. Jednak zawodnicy przyjeżdżają tam specjalnie zmodyfikowanymi maszynami z turbodoładowaniem. Mimo wszystko Suzuki Hayabusa jest najpopularniejszą maszyną. 

W zeszłym roku Gary Rothwell z Anglii ustanowił nowy rekord. Jego motocykl (Suzuki Hayabusa) o mocy 540 KM rozpędził się do 317,04 km/h. Po miesiącu wrócił na imprezę Top Speed, gdzie uzyskał jeszcze lepszy wynik. Jednoślad na mecie zameldował się z prędkością 337,676 km/h. 

Organizatorzy imprezy podkreślają, że impreza jest otwarta dla wszystkich miłośników jednośladów, którzy chcą w bezpiecznych i kontrolowanych warunkach próbować jazdy „na kole”.

Jazda na jednym kole motocyklem – kompilacja wideo.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze