Regeneracja turbosprężarek i czyszczenie filtrów DPF

Samochody z silnikami diesla bardzo często posiadają dwa elementy, które z jednej strony poprawiają osiągi jazdy i chronią środowisko, ale z drugiej mogą stwarzać właścicielom pewne problemy. Mowa oczywiście i turbosprężarkach i filtrach DPF.

Zadaniem turbo jest dostarczenie do silnika większej ilości powietrza, dzięki czemu paliwo spala się szybciej i auto uzyskuje większe przyspieszenie. Natomiast filtr DPF wychwytuje cząstki stałe obecne w spalinach, czyniąc je mniej groźnymi dla środowiska. Oba elementy są jednak podatne na uszkodzenia. Czy to z powodu nieprawidłowej eksploatacji, jak również na skutek zużycia materiału. W takich przypadkach nie trzeba od razu kupować nowych części, pomóc może regeneracja turbosprężarki i filtrów DPF w firmie https://turbokrymar.pl/.

Na czym polega profesjonalna regeneracja turbosprężarek?

Turbiny to skomplikowane urządzenia, których działanie wymaga niezwykłej precyzji i dokładności pomiarowej każdego elementu. Na skutek zużycia, może dochodzić do zniszczenia łożysk, łopatek wirnika lub pęknięcia obudowy. W efekcie turbo nie będzie pracować jak należy, a osiągi silnika drastycznie spadną. Czy naprawa turbin możliwa jest do każdego rodzaju usterki? Niestety nie. Usługi regeneracji turbosprężarek dotyczą tych sytuacji, w których nie doszło do całkowitego, fizycznego uszkodzenia mechanizmu. Obejmują raczej wymianę poszczególnych elementów lub dorobienie nowych części, które zastąpię te, co straciły swój oryginalny wymiar. Regeneracja turbosprężarek Białystok wykonywana jest zarówno dla samochodów ciężarowych, jak i w samochodach osobowych. Zawsze, kiedy jest to możliwe, stosujemy oryginalne części zamienne. Jest to ważne, pomimo tego, że dostępne również są tańsze zamienniki. Niestety ich wadą jest to, że najczęściej powstają poza rygorystycznymi wymogami dla części OEM, przez co ich żywotność jest dużo mniejsza. W tak newralgicznym elemencie, jak turbo nie ma mowy o chodzeniu na jakościowe kompromisy.

Regeneracja turbosprężarki z gwarancją

Dla wielu osób dużym zaskoczeniem jest to, że wykonywana przez nas regeneracja turbin objęta jest gwarancją bez limitu przejechanych kilometrów. Oznacza to w praktyce, że bierzemy pełną odpowiedzialność za swoją pracę, nawet jeśli dojdzie do tej samej awarii po kilku lub kilkunastu miesiącach. Niewiele serwisów naprawiających lub regenerujących turbosprężarki ze zmienną geometrią oferuje takie zabezpieczenie dla klienta. Krymar jest jedną z nielicznych firm, w której przy niskiej cenie naprawy turbosprężarki, klient może cieszyć się gwarancją bez limitu kilometrów. Dotyczy to samochodów osobowych. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania związane z naprawami lub regeneracjami turbosprężarek, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Warto jednak wspomnieć, że nasza specjalność to nie jedynie turbo. Problemem wielu kierowców okazuje się również być filtr DPF.

Czyszczenie filtrów DPF

Filtry DPF montowane są w samochodach dostawczych, osobowych i ciężarowych, W teorii filtr taki poddawany jest automatycznemu czyszczeniu przy każdej jeździe z większą prędkością. Wysoka temperatura powinna wtedy wypalać zanieczyszczenia zgromadzone w filtrze, zamieniając je w parę i usuwając wydechem na zewnątrz. W praktyce jednak nie wygląda to aż tak kolorowo. Prowadząc samochód, nie zawsze mamy możliwość jazdy z dużymi, autostradowymi prędkościami. W efekcie może dojść do zapchania się filtra i konieczne jest oddanie go do regeneracji. Filtry takie możemy czyścić bez wyjmowania z samochodu lub po ich demontażu. Usługi regeneracji filtrów DPF wykonujemy przy pomocy ultradźwięków, a także stosując płukanie wodą pod dużym ciśnieniem, która wypłukuje sadzę z wnętrza obudowy filtra.

Artykuł sponsorowany

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze