Rajd Rzeszowski 2013 – kobiece podsumowanie

22. Rajd Rzeszowski był pechowy dla zawodniczek. Metę całego rajdu osiągnęła tylko jedna pilotka, Cathy Derousseaux, a Magdzie Lukas udało się to jedynie drugiego dnia rywalizacji.

Załoga MSZ Racing, czyli Aleks Zawada i Cathy Derousseaux, ukończyła imprezę na pierwszym miejscu w swojej klasie i drugim wśród samochodów napędzanych na przednią oś:

– Jestem przeszczęśliwa i bardzo dumna z Aleksa. Razem z Xavierem nastawialiśmy go, aby jechał szybciej niż na początku sezonu. Wszystko poszło po naszej myśli, więc widać, że nasza strategia działa. Odcinki były całkiem ciekawe, pod koniec mieliśmy małą przygodę i prawie wypadliśmy z trasy, ale wszystko jest w porządku. Aleks miał to pod kontrolą – mówiła zadowolona zawodniczka.

Szczęśliwa Cathy na mecie
fot. materiały prasowe

A już od pierwszych odcinków specjalnych Rajd Rzeszowski bezlitośnie eliminował kolejne załogi. Na pierwszym odcinku awarię turbo, nie pozwalającą na kontynuowanie rajdu, zaliczył Lancer załogi Tomek Czopik i Magda Lukas.

„Efekty specjalne” od załogi Lancera:

Na szczęście udało się wystartować ponownie drugiego dnia rajdu i załoga uplasowała się na 8. pozycji w klasyfikacji generalnej i 1. w grupie N. Na swoim profilu Tomek Czopik rozważa możliwość przesiadki do mocniejszego auta w dalszej części sezonu.

W Rajdowym Pucharze Polski załoga Suzuki Swifta Gti: Jakub Kaszuba i Magda Kutta wycofali się z rywalizacji już na wstępie. A jedyna kobieta za kierownicą – Klaudia Temple, również na pierwszym oesie miała niemiłą przygodę:

– W planach mieliśmy metę rajdu – niestety już na pierwszym odcinku pierwszej pętli popełniłam błąd i „strzeliliśmy rolkę” przez przód auta. Dzięki kibicom udało się postawić auto na koła. Dojechaliśmy do mety odcinka, niestety sędzia techniczny nie puścił nas dalej z powodu powybijanych szyb. Bardzo fajny rajd, dla nas niestety bardzo krótki – mówi ze smutkiem zawodniczka. Podobnie rajd zakończył się dla taty Klaudii.

Kibice pomagają Klaudii
fot. Łukasz Kos

Kolejne rajdowe emocje w klasyfikacji RSMP czekają nas w dniach 24-25 sierpnia na litewskim Rajdzie Kauno Ruduo, a następnie na Rajdzie Polski (13-15 września). Wspólny występ z zawodnikami Rajdowego Pucharu Polski nastąpi dopiero w dniach 18-19 października na Dolnym Śląsku.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze