Rajd Mutt - niezawodny sposób Dagmary Kowalczyk na majówkę w błocie

Rajd Mutt - niezawodny sposób Dagmary Kowalczyk na majówkę w błocie

07 maja 2015
Przez noc i dwa dni zawodnicy mieli do pokonania kilkanaście kilometrów jazdy po gliwickim poligonie i pobliskiej kopalni piasku „Kotlarnia”.

Rajd Mutt to jeden z najlepiej zorganizowanych, polskich rajdów terenowych. Trasa była znakomicie oznakowana taśmami, a próby specjalne sprawdzały umiejętności jazdy w błocie,  w wodzie, na trawersach i na stromych podjazdach. Ciekawostką była jazda wg koordynatów GPS – to w przeprawie prawdziwa rzadkość.

Wrażenia z kokpitu
- Jechaliśmy codziennie przez osiem godzin (limit czasu) praktycznie non stop – mówi Roman Popławski, pilot załogi TVN Turbo, poruszającej się czerwonym SAMEM Jeepem Wranglerem. Za kierownicą Dagmara Kowalczyk, niestrudzona pogromczyni nieprzejezdnych w teorii szlaków. Co najważniejsze – większość trasy jechaliśmy „na kołach”, choć tam, gdzie potrzebna była „winda”, wyciągarki mechaniczne miały „potrójną” przewagę (w postaci prędkości zwijania, mocy i długości liny) – dodaje Roman Popławski. Na rajdzie po raz pierwszy jechaliśmy z zamontowaną instalacją gazową VELA Diesel firmy Elpigaz. To system LPG do montowania w pojazdach zasilanych olejem napędowym.  Po pierwszych testach jesteśmy naprawdę zadowoleni. Czuć moc! – dodała załoga.

Prosto do celu
Trasę Mutta Dagmara Kowalczyk i Roman Popławski przejechali praktycznie bez większych awarii. Na jednym z odcinków, schowany pod wodą korzeń lekko skrzywił drążek kierowniczy, poza tym samochód nie sprawiał kłopotów. Rywalizował w najtrudniejszej klasie sport, składającej się w większości z aut wyposażonych w mechaniczne wyciągarki. W klasyfikacji generalnej załoga zajęła czwarte miejsce, tracąc do trzeciego zaledwie … 9 punktów (w sumie zdobyła 3063 pkt.). Wygrała za to w umownej klasie „wyciągarek elektrycznych”. Zająć czwarte miejsce w najtrudniejszej klasie, tuż za najmocniejszymi „zmotami”, wyposażonymi w mechaniczne wyciągarki i zobaczyć swoje nazwisko wśród czołówki polskiego off-roadu – lepszego finału majówki nie mogliśmy sobie wymarzyć – podsumowuje start Dagmara Kowalczyk.

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!