Rajd „Kobiety na traktory” już 11 marca!

Off road kojarzony jest z mężczyznami w ryczących maszynach, pokonujących rzeki błota. Ale ten trend od dłuższego czasu się zmienia.

Można usłyszeć o kobietach startujących w off-roadowych rajdach, ale jednak jeszcze niewiele podejmuje wyzwanie i staje w zawodach z „facetami”. Z uwagi na fakt, że cały czas powiększa się grono miłośniczek jazdy terenowej, KGW Lesznowola, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wszystkim offroad’erkom i po raz siódmy,  organizuje rajd o nazwie: „KOBIETY NA TRAKTORY”.

Data tego wydarzenia, 11.03.2017, jest nieprzypadkowa i związana z Dniem Kobiet.

Event ma charakter sportowo-turystyczny. Jest to impreza otwarta i uczestnikiem może być dwuosobowa załoga posiadająca samochód typu SUV lub przygotowane auto terenowe.  Rywalizacja odbędzie się w dwóch klasach: turystyczna i adventure.

Rajd odbędzie się na terenach prywatnych.

Turystyk” dedykowany jest dla samochodów seryjnych i SUV’ów. Trasa będzie miała charakter turystyczno-krajoznawczy. Załogi będą się poruszały wg roadbook’a. Trasa będzie przebiegała drogami szutrowymi i asfaltami, przewidujemy niewielkie trudności, gdzie będzie wykorzystany napęd na cztery koła.

W klasie Adventure, samochody muszą być przygotowane do poruszania się w trudnym terenie. Trasa będzie przebiegała drogami gminnymi wg roadbook’a, to będą tzw. dojazdówki, a rywalizacja odbędzie się próbach terenowych, gdzie pilot będzie miał trochę pracy. Aby rozładować ewentualny tłok na próbach, zostanie przygotowanych kilka różnych roadbook’ów tak aby uczestnicy rozjechali się po trasie.

Baza rajdu usytuowana będzie na terenie hotelu Rancho pod Bocianem k/Tarczyna.

PLAN DZIAŁAŃ
Spotykamy się w sobotę 11.03.2017
9:00 – rejestracja załóg w biurze rajdu, rozdanie kart drogowych, materiałów nawigacyjnych, naklejek, itd.
9:45 – odprawa
10:00 – wyjazd na trasę
16:30 – zakończenie rajdu, zdanie kart drogowych, po tym czasie karty nie będą przyjmowane, ognisko
18:00 – ogłoszenie wyników i rozdanie nagród

Organizator:
KGW Lesznowola
Marta Daniło 502 521 640

Wszystkie szczegóły dotyczące zgłoszeń znajdują się na:
https://www.facebook.com/events/222301204901027/

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze