Edyta Klim

Rajd Barbórka 2019 – informator

Już w najbliższą sobotę, 7 grudnia, rozegra się w stolicy kultowe wydarzenie rajdowe – 57. edycja Rajdu Barbórka.

Rywalizacja na odcinkach specjalnych 57. Rajdu Barbórka rozpocznie się w sobotni poranek, od przejazdów na Torze Modlin. Później kierowcy wrócą do Warszawy, gdzie tradycyjnie, na terenie Automobilklubu Polski, odbędzie się odcinek Autodrom Bemowo. Ostatecznego zwycięzcę Rajdu Barbórka 2019 poznamy po próbie Tor Służewiec. A ulubionym punktem kulminacyjnym wielu kibiców będzie widowiskowe Kryterium Asów na ulicy Karowej.

Harmonogram

Rywalizacja rozpocznie się w sobotę, ale już w piątek wieczorem odbędzie się oficjalna ceremonia startu. Stawka kierowców, którzy znaleźli się na liście zgłoszeń pojawi się na rampie przed głównym wejściem do Galerii Młociny o godzinie 20:00.

Zawodnicy

102 załogi znalazły się na liście zgłoszeń do tegorocznego Rajdu Barbórka!

Pełna lista zgłoszeń: https://barborka.pl/wp-content/uploads/2019/11/Lista-zgłoszeń-57.-Rajd-Barbórka-2019-evo-5-FINISH.pdf

Na Karowej i odcinkach specjalnych Barbórki zobaczymy wielokrotnego mistrza Polski i Europy oraz aktualnego wicemistrza świata kategorii WRC2 – Kajetana Kajetanowicza w Fordzie Fiesta, pilotowanego przez Macieja Szczepaniaka.

Jednym z jego najgroźniejszych rywali może być Miko Marczyk w Skodzie Fabii R5 – tegoroczny, najmłodszy w historii, mistrz Polski w klasyfikacji generalnej. Pilotem Marczyka będzie Szymon Gospodarczyk. Mocnym rywalem może okazać się Jari Huttunen z Finlandii, który ma za sobą kilka lat startów w WRC2, w tym zwycięstwo w Rajdzie Finlandii 2017.

Na Barbórce nie mogło zabraknąć także Tomasza Kuchara z Danielem Dymurskim (Peugeot 208 RX), a także: Wojciecha Chuchały, Jakuba Brzezińskiego, Macieja Oleksowicza, Tomasza Gryca czy Macieja Lubiaka.

Na trasie tegorocznej edycji Rajdu Barbórka pojawi się legenda polskich rajdów – Krzysztof Hołowczyc, który poprowadzi elektrycznego (!) Forda Fiestę. Rajdówka przygotowana przez STARD & Ferratum dysponuje mocą 612 koni mechanicznych i ma napęd na cztery koła. Elektrykiem zaprezentuje się także Manfred Stohl.  

Za kierownicą zobaczymy jedną zawodniczkę. Będzie to Anna Maria Gańczarek-Rał z pilotem Wojciechem Habudą. Załogę zobaczymy w Hondzie Civic z numerem 60.

Przeczytaj nasz wywiad z zawodniczką: https://www.motocaina.pl/artykul/dluga-droga-i-milion-drobnych-krokow-do-celu-jakim-sa-wyscigi-39476.html

W roli pilota wystąpią zawodniczki:

– 12. Anna Lubiak z Maciejem Lubiakiem – Hyundai i20 R5

– 17. Magdalena Tokarska z Arturem Rowińskim – Skoda Fabia Evolve

– 19. Magdalena Kisiel z Hubertem Majem – Ford Fiesta STa Proto

– 26. Katarzyna Bałdyga z Arkadiuszem Bałdygą – Subaru Impreza

– 41. Beata Borowicz  z Michałem Chorbińskim – Subaru Impreza

– 46. Justyna Waliszewska z Pawłem Poletyło – BMW M3

– 50. Karolina Baćkowska z Andrzejem Filipkiem – Renault Clio

– 52. Joanna Szymków z Pawłem Latos – Honda Civic Type R

– 62. Monika Chmielewska z Janem Chmielewskim – Peugeot 208

– 72. Agnieszka Załęcka z Adamem Sroką – Ford Fiesta R2

– 74. Anna Gabryś z Marcinem Pogorzelskim –  Citroen C2 R2

– 84. Joanna Madej – Smolarek z Wojciechem Goździewiczem – BMW 318

– 88. Małgorzata Opałka z Arkadiuszem Kulą –  BMW E30 M3

– 97. Sylwia Zaborowska z Michałem Lusiakiem – Ford Sierra Coswoth RS

Na żywo!

Wyniki rajdu na żywo można śledzić na stronie: https://wyniki.pzm.pl/2019/barborka/Barbórka/results/T

A Kryterium Asów na Karowej widzowie TVN Turbo będą mogli obejrzeć na żywo. Start transmisji o godz. 18:15. Przy relacji pracuje 150 osób, 16 kamer i drony. Rywalizację  komentować będą Borys Czyżewski i Tomasz Czopik. Adam Kornacki w specjalnie przygotowanym studiu porozmawia z ekspertami – m.in. Pawłem Dydką i Michałem Bębenkiem. Z kolei z wywiady z kierowcami biorącymi udział w rywalizacji  przeprowadzą Patryk Mikiciuk i Grzegorz Duda.

Od godziny 17.15 na kanale YouTube i Facebooku TVN Turbo transmisję z Barbórki Legend poprowadzi Krystian Plato.

Bilety

Sprzedaż wysyłkowa biletów i karnetów za pośrednictwem firmy kurierskiej została zakończona. Bilety jednorazowe na wszystkie odcinki specjalne (Tor Modlin, Autodrom Bemowo, Tor Służewiec oraz Kryterium Karowa) dostępne są nadal w sprzedaży online za pośrednictwem strony eBilet.

Karnet kibica to koszt od 69 zł, a bilety jednorazowe kosztują 40/50 zł. Na miejscu można je zakupić w Punktach Informacji Kibica:

Więcej informacji: https://barborka.pl/bilety/

 

INFOLINIA INFORMACYJNA DLA KIBICÓW +48 733 100 702
(czynna pon.-piątek g. 9-18, sobota g. 8-21)

Strona oficjalna 57. Rajdu Barbórka: https://barborka.pl/

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze