Puchar Motocaina.pl Niskie Łąki

22 marca 2010
18
W niedzielę 14 marca odbyła się pierwsza eliminacja Pucharu Kobiet Motocaina.pl, rozgrywanego w ramach zawodów Niskie Łąki Cup we Wrocławiu. Na starcie stanęły 4 wrocławianki: Magdalena Becella, Aleksandra Czuryło, Magdalena Jurek i Wiktoria Stasiewicz.

Magdalena Becella w drodze na podium.
fot. Andrzej Browarny
Dziewczyny walczyły z mężczyznami w swoich klasach oraz między sobą w Pucharze Kobiet. Deszczowe warunki nie ułatwiały rywalizacji, a zawodniczki miały do pokonania 2 przejazdy trasy, po 4 okrążenia toru. 

Magdalena Becella startowała w zawodach Niskie Łąki Cup w sezonie 2009, a nabyte umiejętności zaprocentowały podczas tych zawodów. Doświadczona zawodniczka, jeżdżąca Hondą Civic,  pokonała aż 11 rywali i zajęła 2 miejsce w swojej klasie i 1 w Pucharze Kobiet Motocaina.pl. Magda jednak stawia poprzeczkę wyżej.
- Z pierwszego przejazdu jestem zadowolona, ale na drugim popełniłam kilka błędów i nie poprawiłam swojego czasu. Udało mi się osiągnąć dobre miejsce i z tego się cieszę! Chciałabym podziękować „Żyrafie" za wiele cennych rad i wsparcie.

Aleksandra Czuryło z gracją panowała nad swoim BMW E30.
fot. Andrzej Browarny
W tej samej klasie startowała Aleksandra Czuryło w niedawno zakupionym Oplu Corsa. Brała ona udział w zawodach po raz drugi i udało jej się poprawić czas o 16 sekund w stosunku do poprzedniego startu. Aleksandra zajęła 11 miejsce w swojej klasie i 4 w Pucharze Kobiet. Jej start miał swoje plusy i minusy
- Niestety nie poszło mi tak, jak oczekiwałam i wynik nie był rewelacyjny, jednak trzeba też wziąć pod uwagę, że mam najmniejszy silnik w swojej klasie. Oczywiście są też pozytywy - poprawiłam swój czas z poprzedniego startu, a na zawodach mogę poznać nowe osoby i się wiele od nich nauczyć. 

W klasie RWD (tylnonapędowej), jakże trudnej do opanowania na mokrej nawierzchni, wystartowały dwie kolejne zawodniczki.

 

 

Wiktoria Stasiewicz pręzentowała się bojowo na torze w rasowej beemce.
fot. Andrzej Browarny
Magdalena Jurek wystartowała w BMW 325 e30 i jeździła naprzemiennie ze swoim mężem - „Wyszłam za mężczyznę, który jest na tyle partnerski i dojrzały, że może stawać w szranki ze swoją żoną na zawodach. Także mamy dodatkowe pole bitwy, poza tym domowym" - żartuje Magda. Mąż pokonał ją o jedyne 21 setnych sekundy, a ona pokonała innych 11-stu zawodników, zajmując 5 miejsce w klasie i 2 w Pucharze Kobiet. Dodać jeszcze wypada, że Magda jechała autem, którego nie znała i na zawodach znalazła się dopiero po raz drugi. - Tor pozwala się wyszaleć, bez narażania innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo i to jest dla mnie bardzo ważne! - podsumowuje zawodniczka. 

W drugim BMW (320) wystartowała Wiktoria Stasiewicz - do uczestnictwa w zawodach namówił ją jej chłopak, który także startował w NLC. Zawodniczka uplasowała się na 11 miejscu w klasie i 3 w Pucharze Kobiet.
- Jestem w miarę zadowolona z osiągniętego wyniku, ale oczywiście liczę na poprawę swoich czasów wraz z kolejnymi startami" - mówi Wiktoria, która na zawodach wystartowała dopiero po raz drugi. 

Magda Jurek zajęła drugie miejsce.
fot. Andrzej Browarny
Wyniki I eliminacji Pucharu Kobiet Motocaina.pl:

1. Magdalena Becela - Honda Civic - 06:19,58 - 10 pkt

2. Magdalena Jurek  - Opel Corsa - 07:21,61 - 8 pkt

3. Wiktoria Stasiewicz - BMW 325 e30 - 06: 31,61 - 6 pkt

4. Aleksandra Czuryło  - BMW 320 - 07:06,76 - 5 pkt

Miejsce w klasyfikacji Pucharu Kobiet jest przyznawane w zależności od osiągniętego miejsca w klasie i ilości startujących w niej zawodników. 

 

Szczęśliwe zawodniczki.
fot. Andrzej Browarny
Wszystkie zawodniczki zadeklarowały chęć startu w kolejnych eliminacjach cyklu Pucharu Kobiet Motocaina.pl, a na kolejne zawody zapraszamy już 11 kwietnia. Start w zawodach na torze Niskie Łąki to świetna zabawa i doskonalenie swoich umiejętności za kierownicą w jednym. Mamy nadzieję, że więcej dziewczyn pójdzie w ślady tych czterech zawodniczek, bo naprawdę warto!

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!