Przyłapała policjantów, dostała wysoką karę

Pewna Hiszpanka postanowiła uwiecznić na fotografii wykroczenie popełnione przez funkcjonariuszy policji. Zamiast pochwały od komendanta dostała jednak wysoki mandat.

Kilka dni temu obywatelka Hiszpanii przyłapała policyjny radiowóz stojący dla miejscu przeznaczonym dla niepełnosprawnych. Po zrobieniu zdjęcia umieściła je w sieci. 

Po kilku dniach rozpoczęły się jej problemy. Zamiast podziękowania za zgłoszenie, policja postanowiła ją ukarać mandatem. Według przedstawiciela służb mundurowych samochód nie był zaparkowany niezgodnie z przepisami, gdyż policjanci w tym czasie byli podczas czynności służbowych związanych z aktem wandalizmu w okolicy, co „wymagało natychmiastowej reakcji”. Dlatego też mogli zaparkować w takim miejscu. 

Na dodatek okazało się, że nie dalej jak dwa miesiące temu w Hiszpanii zostały uchwalone przepisy, które zabraniają wykorzystywania nieautoryzowanych zdjęć funkcjonariuszy policji, gdyż to może stworzyć zagrożenie dla ich życia i bezpieczeństwa oraz ich rodzin. Dlatego autorka fotografii została ukarana grzywną w wysokości 600 euro.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze