Przewoził na dachu Seicento ładunek dwa razy większy od samochodu!

51-letni kierowca Seicento wykazał się niemałą fantazją w przewożeniu dużego, ale jak się potem okazało, lekkiego ładunku. Ogromny bagaż na dachu nie był jedyną przewiną mężczyzny.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach zwrócili uwagę na kierującego Fiatem Seicento, który na dachu miał ładunek blisko dwa razy większy od samego pojazdu. W oczywisty sposób zagrażał innym użytkownikom drogi, więc zatrzymali go do kontroli.

Na połamanych deskach i z uszkodzonymi hamulcami przewoził wielotonowy ładunek

Okazało się, że ogromny bagaż na dachu (którym okazał się styropian) nie był jedyną przewiną kierowcy Seicento. Samochód był w złym stanie technicznym, a kierujący nie ma dowodu rejestracyjnego, który został mu zatrzymany kilka tygodni wcześniej przez drogówkę. Pomocy w przeprowadzeniu kontroli drogowej udzielili dzielnicowym funkcjonariusze z bielskiej drogówki.

Złodziejska incepcja – uciekał, bo kradzioną ciężarówką wiózł kradzione auto

Ci ustalili ustali, że Fiat nie miał też aktualnych badań technicznych, ani aktualnego ubezpieczenia OC. Kierujący został ukarany dwoma mandatami karnymi za popełnione wykroczenia. Policjanci skierowali też wniosek do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, który może nałożyć karę administracyjną za niedopełnienie obowiązku ubezpieczenia pojazdu.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze